گوناگون

بوتفلیقه نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری الجزایر را اعلام کرد

بوتفلیقه نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری الجزایر را اعلام کرد

پارسینه: عبدالعزیز بوتفلیقه با اعلام کاندیداتوری خود برای انتخابات ریاست جمهوری که در الجزایر در ماه آوریل ۲۰۱۹ برگزار می‌شود، اذعان داشت، دیگر آن توان بدنی را که در گذشته از آن برخوردار بود، ندارد.

عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس جمهور الجزایر با اعلام کاندیداتوری خود برای پنجمین بار، در پیامی خطاب به ملت الجزایر گفت: من طی سال‌های گذشته تمام توانم را برای خاموش کردن آتش فتنه و وحدت ملت و بازسازی کشور صرف کردم.

وی افزود: من دیگر آن توان جسمانی که از آن برخوردار بودم ندارم و هیچ گاه این مسئله را از مردم‌مان پنهان نکرده‌ام اما اراده مستحکمی برای خدمت به وطن خود دارم.

بوتفلیقه تاکید کرد، در صورتیکه در انتخابات پیروز شود از امسال یک همایش ملی فراگیر را برگزار می‌کند که هدف از آن ایجاد یک زمینه سیاسی، اقتصادی و اجتماعی برای انجام اصلاحات در کشور است و همچنین امکان پیشنهاد "غنی‌کردن" قانون اساسی را تضمین می‌کند. این پیام پس از آن مطرح شده است که حزب حاکم جبهه آزادسازی ملی در الجزایر روز شنبه رسماً کاندیداتوری بوتفلیقه را برای پنجمین دوره ریاست جمهوری اعلام کرد.

برخی از شخصیت‌های برجسته که وارد رقابت ریاست جمهوری الجزایر شده‌اند به صورت ضمنی به این امر اشاره کرده‌اند که در صورتیکه بوتفلیقه ۸۱ ساله کاندیدای ریاست جمهوری شود آنها از رقابت ریاست جمهوری کنار می‌کشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار