گوناگون

حجاب در نیرو‌های مسلح ترکیه جنجال ساز شد

پارسینه: اظهارات یکی از دادستان‌های ترکیه در رابطه با منع استفاده از روسری در نیروی‌های مسلح ارتش خشم رییس جمهور این کشور را برانگیخت.

رجب طیب اردوغان دیروز در یک مراسم افتتاحیه در استانبول با اشاره به اینکه هنوز هم آثاری از ذهنیت پلیدی که در دوره ای، بی جهت اذهان را مشعول کرده بود به چشم می‌خورد گفت: این کشور مساله حجاب و بی حجاب را حل کرده و ما دیگر با چنین مساله‌ای مواجه نیستیم. خواهران ما در تمام سازمان‌های دولتی آزاد هستند تا با حجاب و یا بدون حجاب بر سر کارسان حاضر شوند.

اردوغان در واکنش به اظهارات یکی از دادستان‌های این کشور که خواستار لغو آزادی حجاب در نیرو‌های مسلح شده بود گفت: این دادستان کیست که چنین حقی را به خود می‌دهد؟ در جایی که هم چیز با قوانین و مقررات لازم در جای خود قرار گرفته است این‌ها چگونه به خود اجازه می‌دهند که چنین حرف‌هایی بزنند و خواهان لغو آن شوند؟ این‌ها ذهنیت‌هایی هستند که محصول ترکیۀ سابق است.

اردوغان گفت: آغاز کردن چنین بحث‌هایی که دادگاه‌های عالی کشور نقطۀ آخر آن را را هم گذاشته اند، هیچ فایده‌ای برای کسی ندارد. اخیرا یکی از دادستان‌های دیوان عالی ترکیه گفته بود آزادی حجاب در ارگان‌های نظامی نقض مادۀ مربوط به لاییک بودن ارتش است.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

ارسال نظر

 • ناشناس

  اردوغان بسیار مقتدرانه عمل کرده و ارتش ترکیه را از دخالت در امور سیاسی کنار زده تا هر ژنرالی صبح که از خواب بیدار میشود نتواند یک کودتا در این کشور به پا کند.
  و از نظر آزادی های اجتماعی نیز از بهترین کشورهای دنیاست.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار