گوناگون

خشم صهیونیستها از حذف شهرک‌های اسرائیلی از سایت اجاره املاک

مقامات اسرائیلی تصمیم شرکت آمریکایی ایربی‌اَن‌بی، سایت اجاره اقامتگاه به مسافران در سراسر جهان، در حذف شهرک‌های ساخته شده در مناطق اشغالی کرانه باختری از فهرست خود را "شرم‌آور" خواندند.

وزیر جهانگردی رژیم صهیونیستی گفته است که از طریق صاحبان آپارتمان‌ها علیه این شرکت آمریکایی اقدام حقوقی انجام خواهد شد. شرکت ایربی‌ان‌بی، می‌گوید این تصمیم را به این دلیل گرفته، چون شهرک‌سازی‌ها در "کانون" درگیر‌های میان اسرائیل و فلسطینی‌ها قرار دارد.

ایربی‌اَن‌بی یک وب‌سایت که کمک می‌کند تا کاربران خانه هایشان را به گردشگران اجاره دهند. این تصمیم که حدود ۲۰۰ مورد اجاره را شامل می‌شود، با استقبال گسترده فلسطینی‌ها و طرفدارنشان رو به رو شد. پس از پیروزی در جنگ شش روزه در سال ۱۹۶۷، اسرائیل ۷۰ کیلومتر مربع از کرانه باختری و بخش شرقی بیت‌المقدس را ضمیمه خاک خود کرد. ۲۸ شهر و روستای فلسطینی جزو این مناطق بودند.

گروه دیدبان حقوق بشر که در زمینه آزادی‌های مدنی فعالیت می‌کند این تصمیم ایربی‌ان‌بی را "گامی مثبت" ارزیابی کردند و از سایر شرکت‌های فعال در زمینه جهانگردی خواستند که از چنین اقدامی پیروی کنند.شرکت ایربی‌ان‌ای، پیش از این به دلیل قرار دادن آپارتمان‌های شهرک‌های اسرائیلی در مناطق اشغالی در فهرست اجاره خود، مورد انتقاد مقامات فلسطینی و فعالان حقوق بشر قرار گرفته بود.

مقامات و سازمان‌های اسرائیلی به شدت این اقدام را محکوم کردند.

شورای یشا، که نماینده سازندگان شهرک‌های اسرائیلی است شرکت ایربی‌ان‌بی را به "جهت‌گیری سیاسی متهم کرد و اعلام کرد: "این تصمیم یا به دلیل یهودی ستیزی بوده یا تسلیم در برابر تروریسم و یا هردو. "

منبع: BBC

ارسال نظر

 • سبحان شاهمرادی اصولگرا

  عاقبت سرزمین غصبی فلسطین اشغالی از صهاینه خبیث به فرماندهی ایرانیان شیعی پس خواهد گرفته شد و به آغوش امت اسلامی بازخواهد گشت،فتح فلسطین مقدمه فتح سایر بلاد به نفع اسلام خواهد بود

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار