گوناگون

«جف سشنز» وزیر دادگستری آمریکا به دستور ترامپ کناره گیری کرد

«جف سشنز» وزیر دادگستری آمریکا به دستور ترامپ کناره گیری کرد

پارسینه: جف سشنز، دادستان کل آمریکا، می‌گوید که استعفاءنامه خود را به دونالد ترامپ، داده و از مقام خود کناره‌گیری کرده است.

«جف سشنز» وزیر دادگستری آمریکا به دستور ترامپ کناره گیری کرد

به گزارش پارسینه ، وزیر دادگستری آمریکا، اعلام کرده است که به درخواست دونالد ترامپ، رئیس جمهور، از مقام خود استعفا می‌دهد.سشنز در ماه‌های اخیر بارها از طرف آقای ترامپ مورد انتقاد قرار گرفته بود.ترامپ با تشکر از او برای خدماتش، با تعیین سرپرست موقت برای وزارت دادگستری، گفته است که نامزد جایگزینی سشنز را بعدا معرفی خواهد کرد.

برخی رسانه‌های غربی استعفای سشنز را "اخراج" توصیف کرده‌اند. او در استعفانامه‌اش خطاب به ترامپ نوشته است: "جناب رئیس جمهور، بنا به درخواست شما استعفایم را تقدیم می‌دارم".

رئیس‌جمهوری آمریکا که بارها از دادستان کل انتقاد کرده بود بلافاصله در توئیتی گفته که متیو ویتاکر، رئیس دفتر دادستان کل، سرپرست خواهد شد. ویتاکر پیشتر دادستان ایالت آیووا بود.

دونالد ترامپ در توئیت خود ضمن قدردانی از خدمات جف سشنز، خبر داده که در آینده دادستان جدید آمریکا را معرفی خواهد کرد.

خبرنگار حوزه دادستانی شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان می‌گوید که خود ترامپ شخصا با دادستان کل تماس نگرفته تا استعفاء دهد بلکه جان کلی، رئیس دفتر کاخ سفید، چنین درخواستی را از جانب رئیس‌جمهوری مطرح کرده است.

این شبکه در عین حال، زیرنویس کرده که دادستان کل «اخراج شده است». سشنز که در یکسال گذشته رابطه‌ای شکننده با رئیس‌جمهوری داشت، پس از جنجال‌های مربوط به احتمال «تبانی» کارزار انتخاباتی ترامپ با روسیه، خود را از تحقیقات مربوط به این موضوع کنار کشید که این مسئله باعث خشم رئیس‌جمهوری شد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، ترامپ این اقدام را گامی برای تعیین رابرت مالر، مستشار ویژه در زمینه تحقیقات پیرامون احتمال «تبانی» کمپین خود با روسیه عنوان کرد. وی در عین حال هرگونه تبانی کمپین انتخاباتی خود با روس‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ را رد کرده است.

ارسال نظر

 • شیرین صفوی

  حال میکنم که این مرد به حرفاش عمل میکنه و میخواد به کشورش خدمت کنه

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار