گوناگون

شورای امنیت حمله تروریستی قندهار را محکوم کرد

شورای امنیت حمله تروریستی قندهار را محکوم کرد

پارسینه: شورای امنیت سازمان ملل متحد حمله مرگبار علیه مقام‌های ارشد ولایت قندهار را که منجر به کشته شدن فرمانده پلیس و رئیس امنیت ملی قندهار شد، محکوم کرد.

در بیانیه شورای امنیت سازمان ملل متحد آمده است: اعضای شورای امنیت حملاتی را که در آستانه انتخابات مجلس نمایندگان در افغانستان طی هفته گذشته از جمله در جوزجان، قندوز، تخار، هرات، زابل، فراه و اخیراً در قندهار صورت گرفت و باعث تلفات فراوان و زخمی شدن بسیاری از مردم شد، به شدت محکوم می‌کنند.

در این بیانیه آمده است: اعضای شورای امنیت همدردی و تسلیت خود را به خانواده قربانیان و نیز دولت افغانستان ابراز می‌کنند و آرزوی بهبودی برای زخمی‌ها دارند.

اعضای شورای امنیت ایجاد محیط امن برای برگزاری انتخابات آتی را بااهمیت خوانده و تاکید کردند که خشونت در هر شکل و یا تهدید که هدف آن اختلال در انتخابات و روند دموکراتیک در افغانستان باشد، غیرقابل‌قبول است.

در حمله طالبان به دفتر والی قندهار، ژنرال عبدالرازق، فرمانده پلیس قندهار و یکی از افراد بانفوذ جنوب افغانستان کشته شد. رئیس امنیت قندهار نیز از جمله کشته‌های این حمله است؛ حمله‌ای که گفته می‌شود در ۱۷ سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار