گوناگون

آرزوی توفیق گوترش برای اون و ترامپ

پارسینه: دبیرکل سازمان ملل متحد امروز (دوشنبه) اعلام کرد، این سازمان آماده است تا نقش راستی‌آزمایی را در صورت درخواست طرفین در فرآیند خلع سلاح هسته‌ای شبه‌جزیره کره ایفا کند.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در آستانه دیدار تاریخی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی، اعلام کرد: بخش‌های مختلف سازمان ملل متحد آماده هستند تا از فرآیندهایی نظیر راستی‌آزمایی در صورت درخواست طرفین اصلی حمایت کنند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نقشی حیاتی در راستی‌آزمایی ایفا می‌کند و این اختیار را دارد که بر تمامی تأسیسات هسته‌ای مورد استفاده برای اهداف صلح‌آمیز نظارت کند.

گوترش گفت که امیدوار است دیدار رهبران آمریکا و کره‌شمالی نقطه آغاز موفقیت‌آمیزی باشد و در آن از گفتمانی که در ماه‌های گذشته باعث نگرانی جهان شده، خودداری شود.

دبیرکل سازمان ملل متحد اضافه کرد: نشست سنگاپور می‌تواند تحولی امیدبخش در راستای امنیت و صلح جهانی باشد.

وی بر اهمیت فرآیند دیپلماتیک در راستای خلع سلاح هسته‌ای در شبه‌جزیره کره تأکید کرد و خواهان آن شد که جامعه بین‌المللی از مردم کره‌شمالی حمایت کند.

قرار است ترامپ و کیم جونگ اون ساعت ۹ صبح به وقت محلی روز سه‌شنبه در سنگاپور با یکدیگر دیدار کنند.

در همین حال، گوترش در صفحه توییتر خود نوشت: با توجه به مذاکرات پیش‌رو در سنگاپور برای رهبران آمریکا و کره‌شمالی آرزوی توفیق دارم. صلح و خلع سلاح قابل راستی‌آزمایی در شبه‌جزیره کره باید هدفی مشخص و مشترک باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار