گوناگون

افشاگری درباره حمایت انگلیس از القاعده

پارسینه: پروفسور استرالیایی فاش کرد: دولت انگیس از سازمان موسوم به "کلاه سفیدها" که از شاخه های موثر روابط عمومی گروه تروریستی القاعده در سوریه به شمار می رود.

«تیم اندرسون» که دو کتاب درباره جنگ علیه سوریه نوشته است، گفت: شاهدان مستقل زیادی درباره آنچه در ماه آوریل گذشته در منطقه دوما در سوریه اتفاق افتاد، وجود دارند که تایید کردند این گروه های تروریستی بودند که (خبر دروغ) حمله شیمیایی در این منطقه را سرهم کردند. علاوه بر این، دلایلی وجود دارد که نشان از فشار مستقیم منابعی در انگلیس برای سرهم کردن این دروغ پردازی دارد. این (دروغ پردازی) در حالی بود که ارتش سوریه در مسیر آزادسازی منطقه غوطه شرقی و شهر دوما پیشروی می کرد.

اندرسون با اشاره به " راهبرد کامل غرب در جنگ نیابتی با استفاده از گروه های مرتبط با گروه تروریستی القاعده " افزود: هسته های باقی مانده داعش فقط در بخشی هایی از شرق سوریه حضور دارند که این بخش ها همچنان در اشغال نیروهای آمریکایی است. اسرائیل نیز نقش مشابهی در حمایت از گروه های تروریستی در جنوب سوریه دارد و آنها با صراحت تمام گفتند که زخمی های آنها را در بیمارستان های خود درمان کرده اند و مهمات ساخت اسرائیل نیز از اعضای این گروه های تروریستی کشف شده است.

تازه ترین واکنش الجولانی به شکست مخالفان

سرکرده گروه تروریستی هیئت تحریر الشام(جبهه النصره) گروه های مخالف شرکت کننده در مذاکرات آستانه را مسئول شکست های پی درپی مخالفان دانست.

ابو محمد الجولانی در فایلی ویدئویی گفت: "آستانه برای متوقف کردن فعالیت جبهه ها و سپس شروع برای یک راه حل سیاسی شکل گرفت".

وی افزود: آستانه پیشنهاد (مناطق کاهش تنش)" را ارائه کرد که به منزله فریب دادن گروه های مخالف بود. هدف پایان دادن به این گروه ها بود.

الجولانی گفت: نظام سوریه ابتدا به مناطق شرقی و سپس شرق الحسکه در حلب و پس از آن به غوطه شرقی پرداخت.

به گفته الجولانی، "گروه های شرکت کننده در آستانه فریب خوردند ".

وی افوزد: "ما با آستانه مخالفت و تلاش کردیم با هر ابزاری برای آن مانع تراشی کنیم و نبردهایی را برای متوقف کردن مسیر آستانه به راه انداختیم".

برخی دیگر از سرکردگان گروه تروریستی هیئت تحریر الشام نیز در این ویدئو گفتند که علت اصلی سوق داده شدن گروه ها برای شرکت در آستانه "پول سیاسی" بود.

این فایل ویدئویی به گروه تروریستی جیش الاسلام که منطقه دوما در غوطه شرقی را به سمت شمال سوریه در چندماه پیش ترک کرد، حمله کرد.

سرکردگان هیئت تحریر الشام در این فایل گفتند: نقش جیش الاسلام تخریب و به تعطیلی کشاندن نبردها بود و رویای این گروه تنها رسیدن به یک راه حل سیاسی و خودگردانی در منطقه ای کوچک بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار