گوناگون

نتانیاهو: راهپیمایی روز قدس در لندن اشتباه است

پارسینه: نخست وزیر رژیم صهیونیستی در اندیشکده‌ای در لندن گفت که از انگلیس، آلمان و فرانسه نخواسته تا از برجام خارج شوند چرا که برجام توافقی از بین رفته است و تصریح کرد هیچ اختلاف نظری با دولت کنونی آمریکا درباره ایران ندارد.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در اندیشکده انگلیسی «پالیسی ایکس‌چِینج» در انگلیس مدعی شد که برجام توافقی است که از بین رفته بنابراین وی از انگلیس و آلمان و فرانسه درخواست خروج از برجام نکرده است.

نتانیاهو در لندن مدعی شد «ایران برای جنگ با داعش در سوریه نیست، داعش از بین رفته است... ما به ایران اجازه نمی‌دهیم به پایگاهی در سوریه دست یابند تا به هدف خود که نابودی اسرائیل است، برسند».

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در اندیشکده «پالیسی ایکس‌چِینج» افزود، هدف وی از سفر به انگلیس به خاطر توافق هسته‌ای نبوده بلکه وی قصد دارد سیاست ایران در منطقه را، که وی خصمانه نامید، تغییر داده و ایران را از سوریه بیرون کند.

نخست وزیر رژیم اشغالگر درادامه گفت: «خیلی خوشحالم که وقتی ایران از سوریه به سوی ما موشک شلیک کرد، موضع اروپا در حمایت [از ما]بود».

نتانیاهو در لندن گفت: «من با آقای پوتین چندین بار صحبت کردم چرا که نیرو‌های وی خیلی نزدیک به ما هستند. من به او [پوتین]گفتم که ما حق قانونی برای دفاع از خود در مقابل رژیمی ایرانی داریم که می‌خواهد ما را از بین ببرد، بنابراین بیا مطمئن شویم ما با یکدیگر برخوردی نداریم».

وی افزود، وقتی کسی می‌خواهد شما را نابود کند، سخت است که درباره صلح با او صحبت کنید.

نتانیاهو همچنین گفت: «هیچ اختلاف نظری میان من و رئیس جمهور ترامپ در موضوع ایران وجود ندارد و من این [مسئله]را بسیار تحسین می‌کنم». وی افزود در دوره ریاست جمهوری پیشین آمریکا یعنی دوره باراک اوباما اختلاف نظر رژیم صهیونیستی و آمریکا در موضوع ایران بود.

نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس در ادامه ادعاهایش در لندن گفت: «من برای بقاء اسرائیل سعی می‌کنم - [بقاء اسرائیل]برای صلح در خاورمیانه ضروری است».

نتانیاهو در اندیشکده انگیسی «پالیسی ایکس‌چِینج» گفت که برای عادی شدن روابط با جهان عرب بسیار امیدوار است. وی افزود، منافعی در زمینه‌های امنیتی و توسعه مدنی برای دو طرف وجود دارد و این احتمال وجود دارد که دیدگاه پیشین برای صلح با فلسطین به صلح با جهان عرب بیانجامد.

وی در ادامه مدعی شد که هر مفهومی از صلح، قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت می‌شناسد بنابراین باید این واقعیت‌ها را تصدیق کرد.

نتانیاهو در ادامه در پاسخ به سوالی درباره کشتار بیش از ۱۲۰ فلسطینی در راهپیمایی بازگشت مدعی شد که هدف حماس بالا بردن تعداد تلفات بود در حالی که هدف صهیونیست‌ها، به حداقل رساندن تلفات بوده است.

سپس، نتانیاهو در پاسخ به سوالی پیرامون کم کردن تاثیر ایران در سوریه، ادعا کرد ایران سعی دارد نیرو‌های خود را هزاران مایل جابه‌جا کند تا تهدیدی برای اسرائیل باشد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه ادعاهایش گفت: «آن‌ها [ایرانی‌ها]می‌خواهند راکت‌های هدایت‌شده دقیق خود را با کلاهک‌های نیم‌تُنی و زیردریایی‌هایشان به [دریای]مدیترانه بیاورند. آقای اسد با این مسئله را در نظر بگیرد. وقتی آن‌ها این جنگ وحشتناک داخلی را راه انداختند، اسرائیل مداخله نکرد. ما بیمارستان ساختیم. اکنون که جنگ رو به پایان است، او ایران را دعوت می‌کند؟ دیگر مصونیت ندارد. اگر به سوی ما شلیک کند، ما نیروهایش را نابود می‌کنیم».

در ادامه نتانیاهو در پاسخ به سوال دیگری درباره راهپمیایی روز قدس در لندن گفت: «من فکر می‌کنم این [اقدام]نادرست است. هر دو جناح حزب‌الله خواستار نابودی اسرائیل و یهودیان هستند. این‌ها، انسان‌های وحشتناکی هستند... ایده هماهنگ شدن با نیرو‌های بَربَر در مقابله با یکی از مدرن‌ترین حکومت‌های کثرت‌گرا در جهان، وحشتناک است».

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار