گوناگون

انار آلوده جان یک استرالیایی را گرفت

یک زن استرالیایی بر اثر خوردن انار و ابتلا به هپاتیت درگذشت. انار منجمد محصول یک شرکت مواد غذایی چند نفر دیگر را هم در استرالیا به هپاتیت آ. متبلا کرده است.

وزارت بهداشت استرالیا گفته که یک زن ۶۴ ساله در جنوب این کشور هفته گذشته بر اثر ابتلا به یک نوع "نادر و دردناک" بیماری درگذشته است.درباره محصولات شرکت کریتیو گورمه در استرالیا هشدار صادر شده است. ظاهرا میوه‌های یخ زده این شرکت ۲۴ نفر را به هپاتیت آ. متبلا کرده است.

از مردم استرالیا خواسته شده که فریزر خود را بررسی کنند و بسته‌های میوه یخ زده را دوربریزند. حدود دو هزار بسته یخ زده انار مصری در استرالیا فروخته شده که بیم آن می‌رود آغشته به عامل ابتلا به هپاتیت آ. باشد. بسته‌های میوه محصول استرالیا و میوه‌های تازه خطری ندارد.

سال گذشته هم پس از گزارش چند مورد ابتلا به هپاتیت محصولات میوه منجمد این شرکت جمع آوری شد.به گفته مقام‌های استرالیا فقط یک زن در ارتباط با مصرف این میوه‌ها جان داده و بقیه افراد مبتلا به هپاتیت آ. بهبود یافته‌اند.

هپاتیت آ. که به کبد انسان حمله می‌کند بیشتر از طریق تماس با مدفوع، ارتباط جنسی و تماس با مواد غذایی آلوده منتقل می‌شود.معمولا بین ۱۵ تا ۵۰ روز طول می‌کشد تا علایم ابتلای به بیماری شامل تهوع، تب و زرد شدن پوست ظاهر شود.

اوایل سال میلادی در موردی مشابه هفت نفر بر اثر خوردن طالبی آلوده به عامل این بیماری در استرالیا جان دادند.
منبع: BBC

ارسال نظر

 • شناس

  نمیدونم آخه کدوم خ...ری انار یخ زده میخوره که اینا خوردن؟!

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار