گوناگون

انتقاد شدید رئیس سابق سیا از ترامپ

پارسینه: رئیس سابق سازمان سیا و وزیر دفاع پیشین آمریکا از ترامپ به علت آن چه «تضعیف اعتبار سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا» نامید، انتقاد کرد.

"لئون پانتا"، رئیس سازمان سیا در سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ و وزیر دفاع سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ میلادی، در مصاحبه با شبکه «ان بی سی» که روز جمعه (۱۷ دی) پخش شد، به رویکرد متفاوت دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب امریکا، در ارتباط با موضوع ادعایی دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ امریکا اشاره کرد و آن را «بی سابقه» دانست.

وی از ابراز تردید ترامپ درباره گزارش‌های سازمان های اطلاعاتی آمریکا انتقاد کرد و گفت: من برای بیش از ۵۰ سال در مناصب دولتی خدمت کرده‌ام و هرگز در عمرم همچنین چیزی ندیده ام.

پانتا گفت ترامپ اعتبار آژانسهای اطلاعاتی را که برای وی به عنوان رئیس جمهور اطلاعات تهیه خواهند کرد، تضعیف کرده است.

رئیس سابق سیا همچنین از ترامپ به خاطر استفاده از رسانه‌های اجتماعی برای ابراز تردید آشکار درباره دیدگاه نهایی جامعه اطلاعاتی امریکا مبنی بر دخالت روسیه در انتخابات سال ۲۰۱۶ از طریق هک و نفوذ سایبری انتقاد کرد.

وی گفت: او (ترامپ) توئیت کردن درباره واکنشها به همۀ مسائل را راه آسانی یافته است، اما پرداختن جدی به امنیت ملی و رسیدگی به تهدیدهایی که کشورمان با آن مواجه است، کاری است که باید در محدوده و چارچوب دفتر کار رئیس جمهور در کاخ سفید صورت گیرد.

واشنگتن، مسکو را به هک ایمیل‎‏های حزب دموکرات و یکی از دستیاران کلیدی هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‎جمهوری ۲۰۱۶ امریکا، متهم کرده است.

کرملین این اتهام را به‌شدت رد کرده است و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا معتقد است چنین ادعایی ناشی از انگیزه‌های سیاسی و «مضحک» است.

ترامپ دموکرات‎‏ها را به دروغ‌گویی دربارۀ دخالت روسیه در انتخابات ریاست‎جمهوری متهم کرده است و می‌گوید دموکرات‎ها برای مخفی کردن خجالتشان از شکست در انتخابات این داستان را سر هم کرده‎‏اند.

سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا اعلام کرده‎‏اند شواهدی دارند که نشان می‎دهد هکرهای روسیِ وابسته به کرملین مجری هک ایمیل‎های حزب دموکرات بوده‎اند.

حتی جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید، ۲۵ آذر ۱۳۹۵، با اشاره به گزارش مقامات اطلاعاتی ایالات‌ متحده مدعی شد ولادیمیر پوتین، رئیس‏‎جمهور روسیه، در رهبری عملیات سایبری باهدف دخالت در انتخابات امریکا، نقش مستقیم داشته است.

همچنین آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) مدعی است که انگیزۀ روسیه از هک کردن ایمیل‎های حزب دموکرات، تغییر نتیجۀ انتخابات ریاست جمهوری امریکا به نفع ترامپ بوده است، اما هیچ مدرکی در این مورد ارائه نشده است.
منبع: پرس تی وی

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار