گوناگون

وزارت کشور فرانسه: ۹۴۵ خودرو شب سال نو به آتش کشیده شد

پارسینه: وزارت کشور فرانسه: ۹۴۵ خودرو شب سال نو به آتش کشیده شدافراد خرابکار شب سال نو ۹۴۵ خودروی پارک شده در خیابان‌های این کشور را به آتش کشیدند.

براساس اعلام وزارت کشور فرانسه، در مجموع ۹۴۵ خودروی سواری به آتش کشیده شد که از این تعداد برخی به صورت کامل تخریب شد و برخی دچار آسیب شدند که این میزان نسبت به سال گذشته میلادی ۱۷ درصد افزایش داشته است.از این گذشته، وزارت کشور فرانسه در بیانیه‌ای اعلام کرد که آغاز سال ۲۰۱۷ بدون هیچ حادثه‌ای سپری شد و مشکلات زیادی برای پلیس به وجود نیامد.

همچنین پلیس فرانسه ۴۵۴ تن را در شب سال نو دستگیر کرده که از این تعداد ۳۰۱ تن در بازداشتگاه به سر می‌برند.روز یکشنبه وزارت کشور فرانسه اعلام کرد که ۶۵۰ خودرو در شب سال نو به آتش کشیده شده است. البته این تعداد تنها شامل آن دسته از خودروهایی است که به آتش کشیده شدند و نه آنهایی که با آتش خودروهای اولیه سوختند.

در همین راستا حزب راست افراطی فرانسه سوابق مبهم امنیتی در کشور را مورد انتقاد قرار داد و اعلام کرد: وزیر کشور به تعداد دقیق خودروهایی که سوخته شده اشاره‌ای نکرده است.سخنگوی وزارت کشور فرانسه نیز گفت: این رخدادها را نمی‌توان تحمل کرد و عاملان آنها را باید پیدا و محاکمه کرد. تلاشی برای پنهان کاری صورت نگرفته است. شما باید به آمارهای سال قبل نگاه کنید و متوجه می‌شوید که تعداد این آتش زدن‌ها کمتر شده است.

درحالیکه فرانسه از زمان حملات سال گذشته میلادی در حالت اضطرار به سر می برد، ۹۰ هزار نیروی امنیتی در شب سال نو در خیابان ها بودند.روزنامه لوموند نیز وزارت کشور فرانسه را به خاطر سیاست "گل آلود کردن آب" مورد انتقاد قرار داد و نوشت: دولت آمارهایی را منتشر کرده که می‌گوید کاملا جامع و درست هستند.بدترین آتش زدن‌های خودرو در سال ۲۰۰۵ و همزمان با تظاهرات خیابانی در فرانسه رخ داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار