گوناگون

انفجار مرگبار در مرکز استانبول با دهها کشته و زخمی

انفجار مرگبار در مرکز استانبول با دهها کشته و زخمی

پارسینه: صبح امروز (سه‌شنبه) یک اتوبوس حامل نیروهای پلیس ضد شورش ترکیه در استانبول هدف حمله تروریستی قرار گرفت.بین کشته شدگان ۷ نیروی پلیس و ۴ نفر غیر نظامی(شهروند عادی) دیده می شود.

به گزارش پارسینه به نقل از بی بی سی، انفجار صبح روز سه شنبه، در یکی از مناطق پر ازدحام مرکز شهر استانبول و زمانی روی داد که یک خودرو حامل ماموران پلیس ضد شورش از محل عبور می‌کرد. عامل این انفجار بمب کنترل از راه دور بوده و احتمال دارد خودرو ماموران پلیس هدف بمب‌‌گذاران بوده باشد.خبرگزاری فرانسه نیز گفته که انفجار در نزدیکی یک ایستگاه مترو واقع در حوالی یکی از مکان‌های تاریخی و توریستی در استانبول به وقوع پیوسته است.

گزارش‌های اولیه حاکی از مرگ ۱۱ نفر است که بین کشته شدگان ۷ نیروی پلیس و ۴ نفر غیر نظامی(شهروند عادی) دیده می شود.دستکم ۳۶ نفر نیز در بر اثر این انفجار زخمی شده‌اند. خبرگزاری رسمی آناتولی گفته است که این انفجار به چند خودرو و چند ساختمان واقع در نزدیکی محل خسارات کرده است. در تصاویر تلویزیونی از محل انفجار هم خسارات وارد شده به ویترین فروشگاه‌ها و پنجره ساختمان‌ها دیده می‌شود.

از آغاز سال جاری میلادی، چند انفجار شدید در شهرهای ترکیه روی داده که تلفاتی برجای گذاشته و همچنین باعث کاهش شمار جهانگردان شده است.هنوز هیچ گروهی مسئولیت انفجار روز سه‌شنبه استانبول را برعهده نگرفته اما در گذشته، مقامات امنیتی ترکیه حزب کارگران کرد - پ‌ک‌ک - را مسئول برخی از بمب‌گذاری‌ها معرفی کرده بودند.در سال جاری، یک گروه انشعابی پ‌ک‌ک که خود را "بازهای آزادی کردستان" می‌خواند مسئولیت چند بمب‌گذاری را برعهده گرفته و ماه گذشته نیز پ‌ک‌ک گفت که مسئول انفجاری در استانبول بوده که در اثر آن، دست کم هشت نفر کشته شد.

ارسال نظر

 • شیرین صفوی

  خدا لعنت کنه هرچی تند رو رو با هر مذهب و ملیتی که باشه !!!!!!!

 • علی

  شکر!

 • ببر مازندران

  حقشونه

 • ناشناس

  کشور زیبا با رشد عالی اقتصادی با جاذبه تروریستی فراوان با طبیعت کوهستانی وحیرت انگیز
  نباید جای این تروریستها باشد
  دولت ترکیه بهتر است اینها جمع کند با ترکهای کشور دیگر معاوضه کند
  اینها لیاقت زندگی درآنجا راندارند

 • مهدی ازشاندیز

  کسی که بادمی کارد توفان درو می کند.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار