گوناگون

تأکید بر مبارزه با افراط گرایی و تروریسم/ همکاری مرزبانی کشور‌های عضو همکاری شانگهای

تأکید بر مبارزه با افراط گرایی و تروریسم/ همکاری مرزبانی کشور‌های عضو همکاری شانگهای

فرمانده مرزبانی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در دهمین اجلاس روسای سازمان های مرزبانی کشور‌های عضو همکاری شانگهای، بر لزوم مبارزه با افراط گرایی و تروریسم و همکاری مرزی برای تأمین امنیت مرزها توسط کشورهای عضو شانگهای تأکید کرد.

سردار "احمدعلی گودرزی" در دهمین اجلاس روسای سازمان های مرزبانی کشور‌های عضو همکاری شانگهای که در شهر شانگهای کشور چین برگزار شد، با اشاره به لزوم ارتقاء امنیت و گسترش صلح و دوستی، گفت: مرزبانی جمهوری اسلامی ایران متشکل از گارد ساحلی و هنگهای مرزی، ثبات و امنیت خود را با قاطعیت رصد و برای ارتقاء امنیت و گسترش صلح و دوستی، با حضور مستمر در مرزهای مشترک براساس قوانین و معاهدات مرزی با همسایگان و توسعه اقتصادی در منطقه تلاش می کند.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران با 8هزار و 755 کیلومتر مرز خشکی و آبی در پهنه 16 استان مرزی، با 15 کشور دارای مرزهای مشترک زمینی و دریایی می باشد، افزود: مرزبانان جمهوری اسلامی ایران، ضمن دفاع از تمامیت ارضی کشور، سعی و تلاش وافری دارند تا با در نظر گرفتن حقوق قانونی همسایگان، در زمینه ارتقای روابط فی مابین در همه ابعاد از جمله ایجاد امنیت پایدار و توسعه اقتصادی در منطقه نقش سازنده و اثرگذاری را ایفا کنند.

فرمانده مرزبانی انتظامی ادامه داد: در این راستا هماهنگی دیپلماتیک و اجرای دیپلماسی مرزی با مرزبانان کشورهای همسایه و تبادل تجربیات با هدف ارتقای همکاری های مشترک همواره در دستور کار این فرماندهی قرار دارد.

سردار گودرزی با تأکید بر اینکه موقعیت ژئوپولیتیکی راهبردی ایران به عنوان یک کشور تاثیرگذار در منطقه قابل چشم پوشی نمی باشد، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران با دارا بودن مرز مشترک با کشورهای عضو پیمان شانگهای می تواند به عنوان یک پل ارتباطی و امنیتی مهم در این منطقه ایفای نقش کند.

وی مبارزه با افراط گرایی و تروریسم را مهم قلمداد کرد و افزود: مبارزه با قاچاق مواد مخدر و جرائم سازمان یافته، مبارزه با افراط گرایی و تروریسم، کنترل جریان مهاجرت غیر قانونی و همکاری در زمینه امنیت مرزها از جمله حوزه های مورد علاقه جمهوری اسلامی ایران برای همکاری با سایر کشورهای عضو می باشد.

این مقام ارشد مرزبانی فراجا با بیان اینکه مرزهای دوستی جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک کریدور ترانزیتی مهم، زمینه ساز تامین بیش از پیش منافع کشورهای عضو پیمان می شود، تصریح کرد: تامین امنیت در تمامی سطوح به خصوص در مرزها موجب ایجاد فرصت های جدید در گسترش همکاری های اقتصادی و تجاری میان ایران و سایر کشورهای عضو پیمان شانگهای می شود.

سردار گودرزی ابراز داشت: در مجموع، فرماندهی مرزبانی جمهوری اسلامی ایران در پیمان شانگهای می تواند فرصت های مهمی را در زمینه های امنیتی و اقتصادی برای کشورهای عضو فراهم آورد.

وی در پایان سخنان خود تأکید داشت: امیدوارم این همکاری ها در آینده بیش از پیش گسترش یابد.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار