گوناگون

پیش بینی وضعیت آب و هوا؛ هوای این استانها بارانی است

پیش بینی وضعیت آب و هوا؛ هوای این استانها بارانی است

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی از رگبار و رعد و برق، وزش‌باد شدید در برخی استان‌های کشور خبر داد.

به گزارش پارسینه و به نقل از ایسنا؛ صادق ضیاییان درباره آخرین وضعیت جوی استان‌های کشور گفت: امروز - هفتم تیرماه، در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و برخی نقاط استان‌های آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی، شرق کردستان، همدان، شمال خراسان رضوی، دامنه و ارتفاعات البرز مرکزی واقع در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید رخ خواهد داد. بارش در استان‌های ساحلی دریای خزر شدت دارد.

وی اضافه کرد: جمعه (۸ تیر) در شمال و شرق آذربایجان شرقی، اردبیل، استان‌های ساحلی دریای خزر، خراسان شمالی و ارتفاعات البرز، رگبار و رعد و برق گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی ادامه داد: از شنبه تا دوشنبه در برخی نقاط شمال غرب، سواحل دریای خزر، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی افزایش ابر، رگبار پراکنده و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان ادامه داد: همچنین طی سه روز آینده در ساعات بعدازظهر در برخی نقاط جنوبی استان سیستان و بلوچستان و ارتفاعات هرمزگان افزایش ابر و رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید رخ می‌دهد. لازم به ذکر است که طی سه روز آینده برای شمال شرق، شرق، بخش‌هایی از مرکز، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز و جنوب غرب کشور در بعضی ساعات وزش باد شدید همراه با گردوخاک و در مناطق مستعد توفان گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: همچنین به دلیل افزایش سرعت وزش باد بر روی کشور عراق، احتمال گردوخاک و انتقال آن به نوار غربی کشور دور از انتظار نیست.

ضیاییان ادامه داد: امروز و فردا دریای خزر و از پنجشنبه تا شنبه دریای عمان و خلیج فارس مواج است.

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشور درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز گفت: آسمان تهران فردا - هشتم تیرماه، کمی ابری و وزش باد در بعدازظهر افزایش ابر و وزش باد شدید با احتمال گردوخاک با حداقل و حداکثر دمای ۲۳ و ۳۶ درجه سانتیگراد و پس فردا (۹ تیر ) قسمتی ابری و وزش باد در بعدازظهر افزایش ابر و وزش باد شدید با احتمال گردوخاک با کمترین و بیشترین دمای ۲۳ و ۳۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار