گوناگون

قانون کارما چگونه در زندگی ما تاثیر دارد؟

قانون کارما چگونه در زندگی ما تاثیر دارد؟

قانون کارما در زندگی ما تاثیر مثبتی دارد و اگر این قوانین الگوی رفتار و عمل شما در کار و زندگیتان باشد حتما به پیشرفت و موفقیت خواهید رسید.

مفهوم کارما در بسیاری از مطالعات مورد بررسی قرار گرفته است و یک موضوع فلسفی محسوب می شود و نتایج مطالعات نشان می دهد که ما دو نوع کارما داریم، کارمای خوب و کارمای بد .

این موضوع توسط افراد زیادی در جهان مورد بحث قرار گرفته است و مطمئنا کارما به همان سادگی نیست که در برنامه های تلویزیونی در مورد آن صحبت می کنند. کارما کاربرد های بسیار زیادی دارد که درک مفهوم آن به ما کمک می کند تا زندگی تخصصی و شخصی مان پیشرفت پیدا کند .

تعریف قانون کارما

معنی ساده کارما، عمل است . کارما پروسه یک عمل است ، به این معنی که هر عملی یک عکس العمل برابر اما در خلاف جهت دارد . حال این عمل می تواند به مرحله اجرا در بیاید یا اینکه در ذهن، تصمیم یا قصد و نیت فرد باقی بماند. کارما نوعی الگوی رفتاری نیز می باشد .

برای فهم کارما باید به این نکته تواجه کنیم که عمل های ما در هر موضوعی چگونه به خود ما بازگشت داده می شود و از لحاظ معنوی چگونه باید به یک مرد یا زن قوی تبدیل شویم . کارما رفتارهای هر فرد را بازتاب می دهد و حال در این قسمت از نمناک به مهم ترین قوانین آن می پردازیم .

1. قانون بزرگ و اصلی کارما

بزرگ ترین قانون کارما این است که هرچه بدهی، همان را باز می ستانی ، مثلا اگر سعی کنی که یک دوست واقعی باشی ، دوستان واقعی در اطراف خود پیدا می کنی .

2.  قانون فروتنی

همان گونه که باید چیزهایی را در درون خود تغییر دهید، باید چیزهایی را نیز بپذیرید . به عنوان مثال اگر قرار است مواد مخدر یا عادت مخرب دیگری را کنار بگذارید، در وهله اول باید آن را بپذیرید و آسیب های آن را قبول داشته باشید و در واقع لذت واقعی زمانی به دست می آید که بدانی چه چیزی مانع لذت تو شده و آن را از سر راه بردارید .

3.  قانون خلق کنندگی

شما باید فرد فعالی در زندگی باشید؛ نمی توانید هر چیزی را بدون هیچ اقدامی به دست بیاورید و در واقع باید در سرتان آرزوهای زیادی داشته باشید و یک کارمای خوب را برای جهان خود بسازید.

4. قانون رشد

بسیاری از افراد تعجب می کنند که چرا تاریخ تکرار می شود. این قانون بیانگر این است که افراد و مکان هایی که در کنار شما قرار دارند، همگی انتخاب شما هستند. ما مسئول تغییر خود هستیم و نمی توان انتظار داشت که زندگی و یا دیگران ما را تغییر بدهند .

این قانون به ما یادآوری می کند که باید در زندگی فعال باشیم و خودمان را برای رشد بیشتر به چالش بکشیم .

5. قانون مسئولیت پذیری

یک حقیقت جهانی این است که ما آینه چیزهایی هستیم که در اطراف مان وجود دارند و هرچیزی که در اطراف ماست، آینه ای است که به ما نشان می دهد که چه کسی هستیم پس اگر زندگی شما زرق و برق نداشته باشد، هیچ درخشندگی از شما ساطع نخواهد شد .

مسئولیت پذیر بودن به معنای این است که مسئولیت جایی که هستید، جایی که می خواهید باشید و کارهایی که می خواهید انجام دهید را قبول کنید . همانند قانون رشد عمل کنید و هیچ چیزی را به سادگی نپذیرید و خودتان همه چیز را دستخوش تغییر کنید .

6.  قانون تمرکز

این قانون به شما می گوید که با وجود داشتن وظایف زیاد در طول روز حتما باید روی یکی از آن ها تمرکز کنید زیرا باید ذهن خود را تقسیم بندی کنید و افکار منفی را در همان لحظه دور بریزید .

7.  قانون اتصال

این قانون نشان دهنده این است که چگونه هر چیزی به طور درونی دارای انرژی متصل است . برای فهم این موضوع باید از چیزهای ساده و کوچک شروع کنید ، مثلا به چیزهایی فکر کنید که دوست دارید در زندگی به دست بیاورید . سعی کنید که هر چیز کوچک را برای خود مشخص کنید و بعد ببینید که چگونه انرژی درونی هر کدام از کارها باعث بلند پروازی شما می شود .

8. قانون عمل گرایی

شاید این نام برای این قانون کاملا بیانگر آن نباشد اما به عنوان مثال اگر اظهار می کنید که می خواهید دوست واقعی باشید، باید در برهه ای از زندگی حرف خود را با عملتان یکی کنید که در واقع با این کار این تئوری را تمرین می کنید . زمانی که حقیقتی را اظهار می کنید ، زمانی است که می فهمید حقیقت چیست و شما دقیقا کجای این حقیقت هستید .

9. قانون اکنون و همین جا

یکی از اصلی ترین تکنیک ها را می توان به این قانون اختصاص داد . این قانون مانع این می شود که در زندگی به گذشته یا آینده فکر کنید و شما را تشویق می کند در لحظه حضور داشته باشید و همین الان را زندگی کنید که با این کار تصمیمات بهتر و جدی تری می گیرید .

10. قانون تغییر

این قانون به ما می گوید که باید به سادگی کنترل زندگی خود را در دست بگیریم و تغییرات خود را مدیریت کنیم .

11. قانون صبوری و پاداش

بارها در بخش روانشناسی نمناک گفته ایم و تفسیر کرده ایم که بدون صبر نمی توانید هیچ چیزی را به دست بیاورید و باید اکنون را دریابید و از مسیر رسیدن به هدف لذت ببرید تا اینکه خود هدف را پیش چشمانتان ببینید و مطمئن باشید که هر چیزی در زمان صحیح خودش به دست شما می رسد و همیشه صبر و سخت کوشش پاداش خودش را دارد .

12. قانون الهام بخشی و اهمیت

کلید این قانون انرژی و احساس عشق است و هیچ چیز نمی تواند عالی باشد، مگر اینکه عشق را چاشنی آن کرده باشید . عملکرد این قانون در سطح معنوی نیز کاربردی است و نشان می دهد که برآورده شدن انتظارات ما به میزان عشق و اهمیتی بستگی دارد که به آن داریم .

کلام آخر:

بیشترین استفاده را از زندگی خود ببرید

در مورد چیزی که هستید و جایی که در آن قرار دارید، خوب فکر کنید و تمام قوانین را در زندگی به کار ببندید ، این قوانین به شما کمک می کند که بهترین استفاده را از زندگی داشته باشید و البته لزوما نباید برای این قوانین منتظر پاداش باشید اما مطمئن باشید که از رعایت آن ها پشیمان نخواهید شد .

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار