گوناگون

آتش سوزی در بیمارستان بین‌المللی قائم رشت+ جزئیات

آتش سوزی در بیمارستان بین‌المللی قائم رشت+ جزئیات

معاون امداد و نجات هلال احمر استان گیلان با اشاره به وقوع آتش سوزی در بیمارستان بین المللی قائم رشت از اعزام نیروهای عملیاتی، امداد و نجات و واکنش سریع به محل حادثه خبر داد.

کمیل پرناک دقایقی قبل در گفت‌وگو با خبرنگاران در تشریح این خبر گفت: به محض اطلاع از وقوع آتش سوزی در بیمارستان بین المللی قائم رشت ۷ تیم عملیاتی متشکل از ۶ دستگاه آمبولانس به ترتیب ۲ تیم از واکنش سریع استان به محل حادثه اعزام شدند.

معاون امداد و نجات هلال احمر استان افزود: همچنین پایگاه‌های امداد و نجات شهرستان های آستانه اشرفیه، رشت، صومعه‌سرا، فومن و شفت و یک دستگاه خودروی پشتیبان و با توان ۳۵ نفر به فرماندهی معاونت امداد و نجات جمعیت گیلان به منطقه اعزام شدند.

انتقال ۱۵مصدوم به مراکز درمانی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت:بر اساس آخرین آمار بر اثر حریق ۱۵ بیمار این بیمارستان به دلیل تنگی نفس و دود ناشی از آتش سوزی به مراکز درمانی منتقل شدند.

هادی سلیمی با اعلام اینکه این حادثه هیچ فوتی نداشت،گفت:با دریافت خبر حریق بلافصله ۱۱ دستگاه آمبولانس به همراه سه دستگاه ست نجات با ۲۶ تیم عملیاتی سه نفره برای امدادرسانی به محل اعزام شدند.

وی بیان کرد: خوشبختانه هیچ بیمار این بیمارستان به دلیل حریق فوت نکرده است.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت گفت؛ پس از دریافت آتش سوزی بیمارستان قائم نیروهای آتش نشانی برای اطفا خریق به محل اعزام شدند.

شهرام مومنی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: تیم های عملیاتی از تمامی ۱۵ ایستگاه آتش نشانی رشت به مراه کلیه مدیران و افسران ارشد این سازمان به محل حادثه اعزام شدند.

وی با بیان اینکه نیروهای آتش نشانی برای اطفا کامل حریق بیمارستان رازی رشت در محل حاضر هستند، افزود: تیم ها نسبت به مهار آتش و تخلیه دود و خروج اضطراری بیماران اقدام کردند.

وی اظهار کرد: علت آتش سوزی از سوی کارشناسان در دست بررسی است.

 منشا حریق اتاق تاسیسات بیمارستان بود

رئیس سازمان آتش‌نشانی رشت: منشا حریق اتاق تاسیسات بیمارستان بود، علت حادثه در دست بررسی است

 

 رئیس کل دادگستری گیلان: تعدادی از بیماران بدحال و بستری در بخش icu جان خود را از دست دادند

هشت بیمار بیمارستان قائم رشت در حین جابجایی فوت شدند

کانال خبر ایرنا نوشت: یک منبع آگاه در دانشگاه علوم پزشکی گیلان اعلام کرد: هشت نفر از بیماران بستری در بخش های ویژه بیمارستان قائم رشت که بامداد امروز دچار آتش سوزی شده بود ، حین جابجایی و انتقال از بیمارستان جان باختند.

احتمال افزایش جان باختگان این حادثه وجود دارد.

استاندار گیلان امروز اعلام کرد ۱۴۲ بیمار از این بیمارستان منتقل شدند که ۱۰۹ نفر در بخش عادی و ۳۳ نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری بوده اند.

برخی شایعات حاکی است ۳۳ نفر بستری در بخش مراقبت های ویژه حین جداکردن دستگاه ها از آنها و انتقال از بیمارستان  فوت کرده اند.

در زمان وقوع آتش‌سوزی ۱۴۲ بیمار شامل ۱۰۹ نفر در بخش‌ عادی و ۳۳ بیمار در بخش‌های ویژه بستری بودند.

وضعیت بیماران منتقل شده به مراکز درمانی در حال بررسی است، جزییات دقیق حادثه و حادثه‌دیدگان بعد از بررسی‌های صورت گرفته توسط دانشگاه علوم پزشکی گیلان اعلام می‌شود.

اسامی فوت شدگان حادثه آتش سوزی بیمارستان رشت

ابوطالب صادقی

زهرا قربان شیرودی

صغری صفری

معصومه اصغرنیا

محمد منتظری

محمدرضا اسدی

شهبانو راحت پیشه

آسیه جعفرزاده

لیلا جعفری

 

دستور فوری وزیر کشور درباره آتش‌سوزی بیمارستان قائم

‌احمد وحیدی وزیر کشور طی تماس هایی با استاندار گیلان، دستورات لازم را جهت بررسی دقیق ابعاد حادثه و ایمنی بیمارستان قائم (عج) رشت صادر کرد.

منبع: ايسنا

ارسال نظر

 • خلیج فارس

  عجیب هست ! همه آتش سوزی شب اتفاق می افتاد ، مثل بیمارستان ۱۷ شهریور برازجان ، مثل مرکز بازپروری مشهد ، مثل کلینیک سینا ، مثل کمپ لنگرود ، جنگل و تالاب و منابع طبیعی مثل ..... مثل ..... ، ثمره عدم تغییر سیاست و راهکار ، ........................ ، دعا می کنیم که انتخابات آینده ، معجزه ای باشد به سوی اصلاح و تغییر مردمان این سرزمین ، اصلاح و تغییر تفکر و ایدئولوژی ، اصلاح و تغییر در دید و نگاهمان نسبت به سرزمین ، نسبت به خواهر و برادر و هموطن و همخون ، اصلاح و تغییر در اداره مملکت و مملکت داری ، اصلاح و تغییر برای قانون مندی و قانون گرایی ............

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار