گوناگون

سیل این جاده مهم را مسدود کرد

سیل این جاده مهم را مسدود کرد

اداره راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای شهرستان مشگین‌شهر در اطلاعیه‌ای اعلام کرد : راه ارتباطی مشگین‌شهر - اهر به دلیل جاری شدن سیل مسدود شده است.

به گزارش ایرنا، در این اطلاعیه آمده است: به علت وقوع سیلاب و تخریب بخشی از پل افیل واقع در حوزه استحفاظی شهرستان اهر تردد در جاده مشگین‌شهر- اهر تا اطلاع بعدی امکان‌پذیر نیست.

فرماندار مشگین‌شهر هم  از خسارت ۸۰ تا ۱۰۰ درصدی سیلاب و تگرگ به مزارع و باغات ۱۶ روستای این شهرستان خبر داد.

شهرام محمدی اظهار کرد: به دنبال جاری شدن سیل بر اثر بارش شدید باران و تگرگ، باغات و مزارع روستاهای سه بخش مشگین شرقی، مرکزی و مرادلو دچار خسارت های سنگین شدند.

وی با بیان اینکه اندازه تگرگ و حجم بالای سیلاب عامل اصلی خسارت به بخش کشاورزی شهرستان بوده است، ادامه داد: کارشناسان جهاد کشاورزی و مدیریت بحران در حال ارزیابی دقیق حجم خسارت ها هستند که بعد از جمع‌بندی اعلام خواهد شد.

فرماندار مشگین‌شهر عنوان کرد: سیلاب همچنین حجم بسیار زیادی رسوب در حوضچه های آبگیر خیاوچای و نهرخاتون ایجاد کرد که بر اثر آن آب یکی از محلات مشگین‌شهر قطع شد که با تلاش کارکنان شرکت آب و فاضلاب برطرف شده است.

وی افزود: همچنین در مسیر نهرخاتون آب یکی از روستاها قطع شده بود که طی ساعات پیش رو وصل خواهد شد.

وی اظهار کرد: وقوع سیلاب و شکسته شدن منبع آب در بالادست شهر لاهرود باعث قطعی آب شهر شده بود که هم اکنون مشکل برطرف شده است.

 

محمدی ادامه داد: شب گذشته نیز سه دستگاه خودرو در مسیر سه راهی ویجینی شهرستان اهر و منطقه شیران مشگین‌شهر در گل و لای و سیلاب گرفتار شده بودند که خوشبختانه این حوادث تلفات جانی نداشت.

وی ادامه داد: ۲ دستگاه از این خودروها از گل و لای بیرون کشیده شدند و خودرو سوم هم با استفاده از یک دستگاه جرثقیل در حال خارج‌سازی است.

 اداره کل هواشناسی استان اردبیل از ۲ روز پیش نسبت به ورود سامانه بارشی به استان و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی و آبگرفتگی معابر عمومی هشدار داده و بر لزوم توجه به موارد توصیه شده در هشدارهای هواشناسی سطح نارنجی شماره ۶ تاکید کرده بود.

استان اردبیل از جمله ۱۰ استان کشور در زمینه فراوانی وقوع حوادث طبیعی به شمار می‌رود و هر از گاهی بروز حادثه‌هایی مانند زمین لرزه، رانش زمین، سیل، خشکسالی، صاعقه، طوفان، سرمازدگی، برف سنگین، سرما و یخبندان شدید خسارت و تلفاتی برجا می‌گذارد.

خردادماه سال گذشته نیز سیل خسارت‌های سنگینی به بخش‌های مختلف کشاورزی، تاسیسات زیربنایی، ابنیه فنی راه‌ها و واحدهای مسکونی در شهرهای مختلف استان اردبیل به‌ویژه مشگین‌شهر، گرمی، بیله‌سوار، انگوت و کوثر وارد کرد.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار