گوناگون

کشف ۵۰۰۰۰ قلم داروی نایاب پیوند عضو در تهران

کشف ۵۰۰۰۰ قلم داروی نایاب پیوند عضو در تهران

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از شناسایی و دستگیری عاملین فروش داروهای غیرمجاز در فضای مجازی خبر داد و گفت: از متهمین دستگیر شده بیش از ۵۰ هزار قلم انواع داروی نایاب و کمیاب کشف شد که قسمت عمده این داروها مربوط به پیوند عضو است.

پارسینه: سرهنگ داود معظمی گودرزی؛ رئیس پلیس فتا تهران بزرگ اظهار کرد: به دنبال دریافت گزارشاتی مبنی بر فروش داروهای غیرمجاز و همچنین داروهای نایاب و کمیاب در فضای مجازی توسط فرد یا افرادی ناشناس تحقیقات سایبری پلیس فتا آغاز شد و پیگیری موضوع در دستور کار قرار گرفت.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در اولین اقدام کارآگاهان سایبری پلیس فتا پایتخت مشخص شد یک کانال تلگرامی با بیش از 500 هزار نفر مخاطب در حال فروش داروهای پیوند عضو و دیگر داروهای نایاب است.

وی خاطرنشان کرد: در گام دوم تحقیقات پرونده با تلاش شبانه‌روزی پلیس و بررسی‌های علمی و تخصصی هویت گردانندگان کانال به دست آمد و مشخص شد آنها با ارتباط گسترده‌ای که از طریق شغل و رشته خود دارد، داروهای سقط جنین و داروهای پیوند عضو را به صورت غیرقانونی از مراجع رسمی توزیع خارج کرده و ضمن نگهداری آنها در انبارهای غیرمجاز با قیمت‌های گزاف در فضای مجازی به فروش می‌رساندند.

رئیس پلیس فتا پایتخت بیان کرد: پس از شناسایی هویت مجرمین و تشریفات قضایی، متهمین در محل اختفای خود دستگیر شدند و انبار آنها با بیش از 50 هزار قلم انواع داروی نایاب کشف و ضبط شد.

سرهنگ معظمی گودرزی با اشاره به اینکه خط قرمز پلیس سلامت مردم است، افزود: پلیس فتا با حضور مستمر و شبانه‌روزی در فضای مجازی با کسانی که جان و مال مردم را بازیچه اهداف شوم خود قرار می‌دهند، مطابق قانون برخورد خواهد کرد.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ با اشاره به اینکه مصرف برخی داروها بدون دستور پزشک می‌تواند مرگ‌آور باشد به شهروندان توصیه کرد: علاوه بر اینکه مصرف خودسرانه دارو می‌تواند آسیب‌های بسیاری جدی در پی داشته باشد، امکان ارائه داروهای تقلبی و تاریخ گذشته نیز در فضای مجازی متصور است، حتماً هرگونه دارو و مواد بهداشتی از مراجع رسمی، داروخانه‌ها یا مراکز بهداشت تهیه و با هماهنگی پزشک مصرف شود، شهروندان می‌توانند برای اعلام هرگونه موارد مشکوک از طریق مرکز فوریت‌های سایبری با شماره تلفن 096380 و یا سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.gov.ir اقدام کنند.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار