گوناگون

معمای مرگ پیچیده‌ و عجیب یک مادر و دختر پولدار در برج جردن!

معمای مرگ پیچیده‌ و عجیب یک مادر و دختر پولدار در برج جردن!

کشف جسد زن سالخورده پولدار ودخترش در خانه‌شان در یکی از برج‌های محله جردن پایتخت، پلیس جنایی را با معمایی پیچیده‌ای رو‌به‌رو کرد.

پارسینه: اوایل اسفند سال گذشته مردی با حضور در پلیس آگاهی تهران شکایت کرد که عمه و دختر‌عمه‌اش ناپدید شده‌اند و خبری از آنها ندارد. این مرد در جریان تحقیقات گفت‌: عمه ۷۵ ساله‌ام و دخترش پولدارند. آنها خانه‌هایی دارند که اجاره داده و با کرایه این خانه‌ها زندگی می‌گذراندند. با کسی اختلاف ودرگیری نداشتند. زیاد اهل رفت‌و‌آمد با اقوام، دوست و آشنا نبودند و کسی از زندگی‌شان سر در‌نمی‌آورد‌. من گاهی به دیدن آنها می‌رفتم و ارتباط خوبی باهم داشتیم‌. چند روزی بود به تلفن‌همراه هردوی آنها زنگ می‌زدم اما هیچ‌کدام پاسخگو نبودند؛ بنابراین برای سرکشی به خانه‌شان دربرجی در محله جردن رفتم اما کسی در را باز نکرد‌. از همسایه‌ها سراغ مادر و دختر را گرفتم که آنها خبری نداشتند. ماجرا کمی عجیب به نظر می‌رسید‌. تصور کردم شاید به سفر رفته باشند و برمی‌گردند اما چند هفته گذشت و خبری از آنها نشد‌. حالا نگران هستم و می‌ترسم بلایی سرشان آماده باشد.

با شکایت این مرد، ماموران از همسایه‌ها نیز تحقیق کردند، چون این مادر و دختر با کسی رفت‌و‌آمدی نداشتند، کسی از آنها خبری نداشت. ماموران به بررسی حساب‌های بانکی آنها پرداختند که مشخص شد برداشتی از این حساب‌ها انجام نگرفته، حتی کرایه خانه‌ها که به حساب‌شان واریز شده بود، برداشت نشده است. ماموران احتمال می‌دادند این مادر و دختر به سفر خارج از کشور رفته باشند و کسی را در جریان سفر قرار نداده‌اند؛ بنابراین روی این موضوع تحقیق کردند که معلوم شد آنها از کشور خارج نشده‌اند، چرا که نام آنها به‌عنوان مسافر پرواز هوایی ثبت نشده، حتی از طریق مرز زمینی هم از کشور خارج نشده‌اند.

سرانجام بعد از گذشت 3 ماه از این ماجرا، قرار شد با دستور قضایی آپارتمان آنها را بررسی کنند تا شاید ردی به دست بیاید‌؛ بنابراین دیروز ماموران با هماهنگی قضایی به آپارتمان مورد نظر اعزام شدند. آنها قفل در خانه را شکسته و وارد آپارتمان شدند.وسایل خانه کمی به‌هم ریخته بود، مقداری  قرص  هم در آنجا دیده می‌شد. در ادامه بررسی این خانه با اجساد مادر و دختر دراتاق نشمین و اتاق خواب رو‌به‌رو شدند. زمان زیادی از مرگ آنها گذشته بود‌. موضوع کشف این اجساد به بازپرس کشیک  قتل  دادسرای جنایی تهران اطلاع داده و با هماهنگی قضایی برای مشخص شدن علت مرگ، اجساد به پزشکی قانونی منتقل شدند.

ماموران در ادامه تحقیقات از همسایه‌ها متوجه شدند که این مادر و دختر کمی دچار مشکلات روحی نیز بوده‌اند و همین باعث شده بود که گوشه‌گیر شوند و تمایلی به رفت‌و‌آمد نداشته باشند‌. به‌درستی معلوم نبود که آیا وسایل یا پولی از این خانه با توجه به به‌هم ریختگی آنجا به سرقت رفته است یا نه‌؟

روحانی‌زاده، دادیار شعبه اول دادسرای جنایی تهران باتایید این خبر گفت‌:هنوز معلوم نیست که این مادرودختر پولدار به مرگ طبیعی فوت شده‌اند یابه  قتل  رسیده‌اند؛ بنابراین پلیس جنایی پایتخت با معمای پیچیده‌ای رو‌به‌رو شده و تحقیقات دراین رابطه ادامه دارد.

منبع: رکنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار