گوناگون

تهران کی بارانی می‌شود؟

 تهران کی بارانی می‌شود؟

سازمان هواشناسی آخرین پیش‌بینی‌ها را از وضعیت جوی کشور طی ۵ روز آینده اعلام کرد.

به گزارش همشهری آنلاین، سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد امروز در مناطقی از غرب شمال غرب، بخش‌هایی از سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز، برخی مناطق در شمال شرق و شرق کشور، ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوب غرب کشور رگبار باران و گاهی رعد و برق رخ می‌دهد. همچنین در برخی مناطق نیمه شرقی کشور وزش باد و احتمال خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

سه‌شنبه این وضعیت در نوار غربی، شمال شرق و ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی ادامه دارد.

چهارشنبه ـ با تقویت سامانه بارشی ـ در نیمه غربی و برخی مناطق مرکزی کشور رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود. شدت بارش‌ها چهارشنبه در لرستان، شمال شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، غرب اصفهان، کرمانشاه، کردستان، جنوب آذربایجان غربی، نیمه جنوبی آذربایجان شرقی، همدان، زنجان، قزوین، البرز و ارتفاعات گیلان و مازندران خواهد بود.

پنجشنبه در شمال غرب، مناطقی از غرب، دامنه‌های البرز، شمال شرق و سواحل دریای خزر بارش باران و در ارتفاعات البرز بارش برف پیش‌بینی می‌شود. همچنین در برخی مناطق مرکزی و شرقی کشور و ارتفاعات زاگرس مرکزی رگبار پراکنده و وزش باد رخ می‌دهد.

پنجشنبه به ویژه در ساعات بعدازظهر در اغلب مناطق کشور وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک رخ می‌دهد.

جمعه در سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز و شمال شرق بارش باران و در ارتفاعات زاگرس مرکزی و بخش‌هایی از شرق و جنوب شرق کشور رگبار پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

چهارشنبه در نوار غربی کشور و پنجشنبه در سایر نقاط کشور به جز نوار شرقی و جنوب شرق کشور کاهش نسبی دما رخ خواهد داد.

طی ۳ روز آینده دریای خزر مواج و متلاطم پیش‌بینی می‌شود.

 

 

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار