گوناگون

تصویری امیدوار کننده از افزایش آب دریاچه ارومیه در اسفند ۱۴۰۲+ عکس

تصویری امیدوار کننده از افزایش آب دریاچه ارومیه در اسفند ۱۴۰۲+ عکس

در پی بارش­‌های اخیر صورت ­گرفته در اقصی نقاط کشور و اهمیت مدیریت تالاب­‌ها و احیای دریاچه­‌های کشور، سازمان نقشه­‌برداری کشور با استفاده از پردازش تصاویر ماهواره‌­ای لندست ۸، مساحت دریاچه ارومیه را در بازه سال­‌های ۱۴۰۲-۱۴۰۱ مورد پایش قرار داده­ است.

به گزارش پارسینه و به نقل از خبرآنلاین، سازمان نقشه‌برداری کشور با استفاده از پردازش تصاویر ماهواره‌ای لندست ۸، مساحت دریاچه ارومیه را در بازه سال‌های ۱۴۰۲-۱۴۰۱ مورد پایش قرار داده است.

روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور اعلام کرد که این سازمان با همکاری اداره پردازش تصاویر و سنجش از دور و همچنین اداره نقشه‌نگاری موضوعی و مبنایی، اقدام به پایش مساحت پهنه آبی دریاچه ارومیه در اسفندماه سال‌های ۱۴۰۲-۱۴۰۱ کرده است.

در پی بارش‌های اخیر صورت گرفته در اقصی نقاط کشور و اهمیت مدیریت تالاب‌ها و احیای دریاچه‌های کشور، سازمان نقشه‌برداری کشور با استفاده از پردازش تصاویر ماهواره‌ای لندست ۸، مساحت دریاچه ارومیه را در بازه سال‌های ۱۴۰۲-۱۴۰۱ مورد پایش قرار داده است.

پردازش‌های صورت گرفته حاکی از برآورد مساحت دریاچه ارومیه در ۱۶ اسفندماه ۱۴۰۱ و ۳ اسفندماه ۱۴۰۲ به ترتیب برابر با ۱۸۱۹ و ۲۰۶۱ کیلومترمربع می‌باشد.

در شکل زیر با مقایسه نتایج به‌دست آمده در بازه سال‌های ۱۴۰۲-۱۴۰۱، می‌توان به وضوح این افزایش مساحت صورت گرفته در قسمت جنوبی دریاچه را در اسفندماه ۱۴۰۲ مشاهده کرد.

عکس| افزایش آب دریاچه ارومیه در اسفند ۱۴۰۲

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار