گوناگون

عامل اصلی تصادفات نوروزی اعلام شد

عامل اصلی تصادفات نوروزی اعلام شد

رئیس پلیس راه کشور، گفت: در طرح نوروزی تصادفات در جاده‌ها کنترل شده است و کنترل حوادث تا پایان طرح نوروزی ادامه دارد.

سردار مومنی، اظهار داشت: در طرح نوروزی امسال ۳۰ درصد تصادفات در جاده‌های کشور از نوع واژگونی است و در این حوادث اگر کمربند ایمنی بسته نشود حتما سرنشینان از خودرو به بیرون پرت می‌شوند و آسیب جدی می‌بینند.

وی با بیان اینکه ۳۰ درصد تصادفات در جاده‌ها از نوع واژگونی خودرو‌ها به سبب خستگی و خواب‌آلودگی است گفت: ۴۴ درصد از تصادفات در این ایام به سبب عدم توجه رانندگان به جلو است.

سردار حسن مومنی با بیان اینکه ترافیک در جاده‌های مواصلاتی استان بوشهر پرحجم است اظهار داشت: این استان یکی از استان‌های مهمان‌پذیر به ویژه در ایام تعطیلات نوروز است.

وی با قدردانی از دست‌اندرکاران در ارائه خدمات به مسافران اضافه کرد: همه کارکنان پلیس راه و سازمان راهداری و دیگر دست‌اندرکاران دستگاه‌های مختلف بسیج شده‌اند تا خدمت مناسبی به مسافران و گردشگران ارائه دهند.

رئیس پلیس راه کشور اظهار امیدواری کرد: نتیجه این زحمات و تلاش‌ها در پایان طرح نوروزی کاهش تصادفات و فوتی‌ها باشد.

سردار مومنی با بیان اینکه تاکنون در طرح نوروزی تصادفات در جاده‌ها کنترل شده است گفت: کنترل حوادث تا پایان طرح نوروزی ادامه دارد.

وی با بیان اینکه پلیس راه و راهداری در جاده‌ها به‌صورت شبانه‌روزی تلاش می‌کنند و در خط مقدم خدمات‌رسانی به مردم هستند اضافه کرد: این عزیزان در ایام نوروز از خانواده‌های خود دور و مشغول خدمت‌رسانی به مردم هستند.

رئیس پلیس راه کشور با اشاره به ادامه طرح نوروزی تا ۱۴ فروردین اضافه کرد: در طرح نوروزی ۸۷ هزار نفر از همه دستگاه‌های مختلف متولی به‌صورت آماده‌باش در خدمت مردم هستند.

سردار مومنی با قدردانی از ایجاد پویش چشم به راهیم سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خاطرنشان کرد: در زمینه جلوگیری از تصادفات ۲ اقدام ایجابی و سلبی انجام می‌شود که پویش چشم به راهیم از جمله اقدامات ایجابی محسوب می‌شود و در عرصه فرهنگسازی آثار مطلوبی در کاهش تصادفات دارد.

وی از جمله اقدامات سلبی را رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی از جمله بستن کمربند ایمنی دانست و تصریح کرد:

متاسفانه در سال گذشته خانواده‌ها چشم به راه یک‌هزار و ۲۱۷ نفر انسان ماندند و برنگشتند.

رئیس پلیس راه کشور با تاکید بر رعایت قوانین و مقررات راهنمای و رانندگی اضافه کرد: رانندگان اگر ۴ مورد از جمله جلوگیری از سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز، خستگی، خواب‌آلودگی و عدم توجه به جلو در دستور کار قرار دهند ۸۰ درصد تصادفات در جاده‌ها کاهش می‌یابد.

سردار مومنی ادامه داد: اگر این ۴ عامل همه رانندگان رعایت کنند شاهد کاهش چشمگیر تصادفات و تلفات ناشی از حوادث رانندگی خواهیم بود.

وی به واژگونی اتوبوس در استان فارس پرداخت و بیان کرد: به‌دلیل خستگی و خواب‌آلودگی راننده اتوبوس در محور استان فارس واژگون شد و متاسفانه ۵ نفر از مسافران جان خود را از دست دادند و بیش از ۲۱ نفر مصدوم شدند.

رئیس پلیس راه کشور اضافه کرد: اگر افراد فوتی از کمربند ایمنی استفاده می‌کردند قطعاً پرت نمی‌شدند و زیر اتوبوس نمی‌رفتند و حداکثر مجروح می‌شدند، ولی متاسفانه به سبب استفاده نکردن از کمربند ایمنی جان خودشان را از دست دادند.

سردار مومنی تاکید کرد: مسافران عزیز از جمله سرنشینان جلو و عقب خودرو‌ها حتما از کمربند ایمنی استفاده کنند، در طرح نوروزی امسال ۳۰ درصد تصادفات در جاده‌های کشور از نوع واژگونی است و در این حوادث اگر کمربند ایمنی بسته نشود حتما سرنشینان از خودرو به بیرون پرت می‌شوند و آسیب جدی می‌بینند.

وی اضافه کرد: در طرح نوروز امسال ۴۴ درصد تصادفات به‌دلیل عدم توجه به جلو است که آمار نگران کننده و بالایی است و بخش قابل توجهی از آن استفاده از تلفن همراه است در این عرصه نقش سرنشینان خودرو در خستگی، خواب‌آلودگی و آرامش راننده خیلی مهم و اثرگذار است.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار