گوناگون

پایان نوسازی هتل‌ها و مراکز تفریحی بنیاد مستضعفان

پایان نوسازی هتل‌ها و مراکز تفریحی بنیاد مستضعفان

آیین افتتاح همزمان بهسازی، بازسازی و توسعه پروژه‌های گروه هتل‌های سیاحتی و مراکز تفریحی بنیاد مستضعفان برگزار شد.

به گزارش پارسینه و به نقل از فارس، محمدحسین پورتقی، مدیرعامل هلدینگ سیاحتی بنیاد مستضعفان در آیین افتتاح همزمان بهسازی، بازسازی و توسعه پروژه‌های گروه هتل‌های سیاحتی و مراکز تفریحی بنیاد مستضعفان اظهار کرد: مفتخریم که امروز پایان این بهسازی را اعلام می کنیم.

وی در تشریح اقدامات صورت گرفته، بیان کرد: بهسازی، بازسازی و توسعه پروژه‌های گروه هتل‌های سیاحتی و مراکز تفریحی بنیاد مستضعفان به صورت همزمان در در ۱۲ استان صورت گرفت.

پورتقی اظهار کرد: از سال ۵۴ برج جنوبی هتل استقلال غیرفعال است، پروژه تکمیل این هتل از سال آینده آغاز به کار خواهد کرد. در نظر داریم تا پایان سال 1404 این پروژه به اتمام برسد. با اتمام این پروژه‌ ۴۰۰ اتاق به هتل های پنج ستاره استان تهران اضافه خواهد شد.

مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت سیاحتی و مراکز تفریحی پارسیان اظهار کرد: اساس این جلسه ایجاد یک جریان برای موضوع گردشگری است.او گفت: گردشگری نعمتی است که از سوی خداوند به ما اعطا شده است، اگر از این نعمت بهره ببریم همچنان وجود دارد و اگر بهره نبریم نیز همچنان پابرجا خواهد ماند، اما باید گفت گردشگری باعث رونق اقتصاد پایدار در هر منطقه‌ای خواهد شد.

پورتقی تاکید کرد: هتل، تله‌کابین، قطار و مواردی از این قبیل، سخت‌افزار هستند و ما باید تلاش کنیم تا حس خوب با گردشگری به‌مردم انتقال پیدا کند.

مدیرعامل شرکت سیاحتی و مراکز تفریحی پارسیان اعلام کرد: مساله ما در شهر‌هایی مانند بم و یاسوج اقتصادی نیست، بلکه اهمیت آن، اقتصاد اقلیمی است؛ چرا که گردشگری باعث پایداری اقتصاد در منطقه خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه عملیات بهسازی و بازسازی در کل هتل‌های پارسیان به پایان یافته است، بیان کرد: در شرکت هتل‌های پارسیان ۳ استراتژی در سال‌جاری وجود داشت و ما توانستیم براساس این سیاست‌ها به کار خود ادامه دهیم.

پورتقی با اشاره به اینکه هتل رامسر پس از ۳۰ سال بازسازی شده است، گفت: همچنین سینما رامسر پس از ۳ سال که در جریان آتش‌سوزی غیرفعال شده بود به بهره‌برداری رسید.

به گفته مدیرعامل شرکت سیاحتی و مراکز تفریحی پارسیان، نمای هتل خزر که از سال ۹۵ نیاز به بازسازی داشت در سال‌جاری بازسازی و در شیراز نیز لابی و برخی از اتاق‌های هتل بازسازی شده است.

پورتقی از بازسازی اتاق‌های هتل‌های کرمانشاه و همدان خبر داد و گفت: در یزد نیز ۲ هتل پارسیان آزادی یزد و مجموعه ورزشی صفائیه بازسازی شده و به بهره‌برداری رسیده است.

در ادامه محمدعلی ابوطالبی، مدیرعامل و عضو هیئت‌مدیره شرکت هتل‌های بین‌المللی پارسیان در آیین افتتاح همزمان پروژه‌های بهسازی، بازسازی و توسعه گروه هتل‌های پارسیان گفت: مفتخریم پروژ‌ه‌هایی که در برنامه بودجه سال ۱۴۰۲ پیش‌بینی شده بود امروز به مرحله رونمایی و افتتاح رسیده است.

وی با بیان اینکه در سال ۱۴۰۲، ۳۲ پروژه برای افتتاح پیش‌بینی شده بود، گفت: ۲۲ پروژه از این تعداد مربوط به بازسازی سازه‌ها بوده است.

ابوطالبی با تاکید بر اینکه فاز اول بازسازی پروژه هتل استقلال کامل شده است، اعلام کرد: در سال آینده وارد فاز دوم این پروژه خواهیم شد؛ همچنین پروژه آب‌گرم رامسر نیز تا پایان شهریور سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی افزود: تلاش کردیم سطح کیفی خدمات را حتی در هتل‌های مناطق کم‌برخوردار نیز افزایش یابد و‌همچنین امیدواریم نسبت به معرفی این هتل‌ها توسط سازمان میراث فرهنگی اهتمام ویژه انجام شود.

ابوطالبی با اشاره به اینکه یک‌چهارم ظرفیت بنا‌ها بازسازی شده است، اعلام کرد: همزمان با پروژه بازسازی و بهسازی شاخص اقتصادی ما نیز رشد چشمگیری داشته و این موفقیت با لطف خداوند و تلاش همکاران به دست آمده است.

در ادامه این نشست یحیی نقی‌زاده محجوب، مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اظهار کرد: این اقدام در سایه تدبیر مدیران این مجموعه به‌دست آمده است و مجموعه گروه‌های هتلی در توسعه صنعت گردشگری، جذب گردشگر و تولید درآمد نقش ویژه‌ای دارند که گروه هتل‌های پارسیان این نقش را به‌خوبی ایفا می‌کنند.

وی اضافه کرد: ارتقای خدمات در این هتل‌ها با ترقی گردشگری در کشور ارتباط مستقیم دارد و این مجموعه جریان‌ساز فعالیت سایر هتل‌ها در کشور خواهد شد.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار