گوناگون

روایتی غمبار از روزی که فردین را از سالن کشتی بیرون انداختند!

روایتی غمبار از روزی که فردین را از سالن کشتی بیرون انداختند!

هر آنچه در مورد «غلامرضا تختی» و ممنوعیت ورود او به سالن‌های کُشتی شنیده بودم، اینجا در مقابل چشمانم برای «محمدعلی فردین» اتفاق افتاد..

اسفند ماه سال هفتادوشش بود. مسابقات جام «جهان پهلوان تختی» در تهران برگزار می‌شد. بلندگوی ورزشگاه ورود «علی‌اکبر ناطق نوری» را به جایگاه ویژه اعلام کرد. او در خرداد ماه همان سال انتخابات ریاست جمهوری را به «خاتمی» باخته بود.هنگام ورود او به سالن، در واکنشی غیرمنتظره تماشاگران روی پای خود ایستادند و فریاد زدند: «خاتمی دوسِت داریم»!ناطق نوری چند لحظه‌ای برای مردم دست تکان داد، اما به سرعت متعجب و ناراحت شد و نشست.

لحظاتی بعد ورود یک نفر دیگر به ورزشگاه همهمه‌ای در سالن ایجاد کرد. زمزمه‌ها از ورود «محمدعلی فردین» به سالن کُشتی حکایت می‌کرد.طولی نکشید که مردم از ورود او به سالن مطمئن شدند و هنگام ورود فردین، جمعیت یکصدا شعارهایی دادند از جمله: «علی‌ی‌ی‌ی‌ی‌ی فردین»، «فردین دوسِت داریم» و...من در کنار تشک در حال عکاسی از مسابقه‌ها بودم که به ناگهان تصمیم گرفتم خودم را به فردین برسانم و حضورش در سالن را عکاسی کنم. حاصل این وقت‌شناسی عکسی است که در اینجا می‌بینید.

photo_۲۰۲۴-۰۲-۲۹_۲۰-۳۷-۳۰

عکسم را که از فردین گرفتم، برگشتم و هنوز به کنار تشک نرسیده بودم که دیدم دوباره در سالن همهمه‌ای بر پا شد!کمی بعد متوجه شدم که مسئولان، تصمیم گرفته بودند تا «فردین» را به خارج از سالن هدایت کنند!

هر آنچه در مورد «غلامرضا تختی» و ممنوعیت ورود او به سالن‌های کُشتی شنیده بودم، اینجا در مقابل چشمانم برای «محمدعلی فردین» اتفاق افتاد.هنگام خروج او از سالن، مردم به احترامش ایستادند و تشویقش می‌کردند.

دو سال پس از این بی‌مِهری، او روی شانه‌ها‌ی مردم از میان ما رفت...

مأخذ️خاطره‌ای از نادر داوودی - عکاس

 

ارسال نظر

 • حبیب،الله

  چه بد کردند با یک قهرمان کشتی و هنرمند مشهور ومحبوب سینما همین کارها را کردنکه مغصوب ومنفور مردم شدن امان از بی منطقی وتعصب

 • ناشناس

  تماشای کشتی حق هر ایرانی است و اخراج فردین از سالن کشتی کاری غیر قانونی و غیر اخلاقی بوده و بر قوه قضائیه به عنوان مدعی العموم وظیفه دارد تا شخص دستوردهنده را شناسایی و به اشد مجازات برساند.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار