گوناگون

اگر کد ملی برایمان ارسال شد چه کنیم؟

اگر کد ملی برایمان ارسال شد چه کنیم؟

رئیس پلیس فتا فراجا درخصوص نشت داده‌های بانک‌های اطلاعاتی کشور و قرار گرفتن اطلاعات شخصی هموطنان در دست هکرها و مجرمان سایبری هشدار داد.

به گزارش خبرآنلاین، رئیس پلیس فتای فراجا هشدار داد: با توجه به نشت داده و وجود بانک‌های اطلاعاتی هموطنان در دست هکرها و مجرمان سایبری، مراقب ترفندهای جدید کلاهبرداران با عناوین مختلف باشید.

ایلنا در خبری نوشت: سردار وحید مجید، رئیس پلیس فضای تبادل و تولید اطلاعات فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: در پی دسترسی غیر مجاز و انتشار اطلاعات افراد در فضای مجازی، بدون شک مجرمان سایبری نیز از این اطلاعات برای مهندسی اجتماعی اقناع و ترغیب هموطنان به بارگیری لینک‌های آلوده در گوشی تلفن همراه سوء استفاده خواهند کرد.

این مقام ارشد سایبری تصریح کرد: ممکن است پیامک‌های جعلی با عناوین سامانه ثنا، ابلاغیه قضائی، واریز سود سهام عدالت، یارانه‌ها و ... با اطلاعات دقیق‌تری شامل نام، نام خانوادگی، کد ملی، آدرس محل سکوت و ... برای مردم ارسال شود؛ لذا آگاهی داشتن در این حوزه مبنی برعدم توجه به اینگونه پیامک‌های غیر واقعی که از طریق شماره تلفن‌های شخصی با اپراتورهای مختلف ارسال می‌شود، لازم و ضروری است.

رئیس پلیس فتای فراجا ادامه داد: براساس رصدهای صورت‌گرفته در فضای مجازی و پرونده‌های قضایی مرجوعه به این پلیس تخصصی، مشخص است مجرمان سایبری با استفاده از داده‌های اطلاعاتی مترصد کلاهبرداری از هموطنان هستند.

براساس گزارش خبرگزاری پلیس، مجید در پایان خاطرنشان کرد: عموم مردم می‌توانند در صورت نیاز به اخذ مشاوره و راهنمایی تخصصی و یا گزارش موارد مجرمانه، موضوع را از طریق تماس تلفنی با مرکز فوریت‌های سایبری با شماره تماس ۰۹۶۳۸۰ و یا مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.gov.ir با کارشناسان این پلیس در میان بگذارند.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار