گوناگون

از امروز دست مردان برای ازدواج با زن دوم بسته شد!

از امروز دست مردان برای ازدواج با زن دوم بسته شد!

«به موجب لایحه حمایت از خانواده که امروز به تصویب مجلس رسید، هیچ مردی نمی‌تواند با داشتن زن، همسر دوم اختیار کند و زن دوم در صورت اطلاع از ازدواج قبلی شوهرش، زندانی خواهد شد.»

پارسینه: قوانین مختلفی در راستای تحکیم بنیاد خانواده و بهبود زندگی زوجین در تمام این سال‌ها در کشور تصویب و اجرا شده اند، قوانینی که قدمتی حدود ۵۰ ساله دارند.

 حدود ۵۰ سال پیش روزنامه اطلاعات در تاریخ ۱۵ بهمن ماه ۱۳۵۳ درصفحه نخست خود با تیتر «از امروز دست مردان برای اختیار زن دوم بسته شد»، درباره این طرح نوشته است: «به موجب لایحه حمایت از خانواده که امروز به تصویب مجلس رسید، هیچ مردی نمی‌تواند با داشتن زن، همسر دوم اختیار کند، مگر در ۹ مورد.»

اطلاعات در ادامه به تشریح این ۹ مورد پرداخته و نوشته است: «رضایت همسر اول، عدم قدرت همسر اول به ایفای وظایف زناشوئی، عدم تمکین زن از شوهر، ابتلا زن به جنون یا امراض صعب العلاج، محکومیت زن، ابتلا زن به هرگونه اعتیاد مضر، ترک زندگی خانوادگی و...»

در بخش دیگر این مطلب با اشاره به قانون جدید حمایت از خانواده آمده است: «قانون حمایت از خانواده همچنین چگونگی طلاق زوجین را پیش بینی کرده است که به موجب آن زن و شوهر در ۱۴ مورد می‌توانند از دادگاه تقاضای صدور گواهی عدم امکان سازش کنند.»

نکته آنکه در شماره روز گذشته این روزنامه هم خبری جالب درباره ازدواج دوم یک مرد آمده است، روزنامه اطلاعات در تاریخ ۱۴ بهمن سال ۱۳۵۳ در خبری کوتاه به این موضوع اشاره کرده و نوشته است: «زن دوم در صورت اطلاع از ازدواج قبلی شوهرش، زندانی خواهد شد.»

1906996_665

 

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 • شیرین صفوی

  به جاش آقایون معشوقه گرفتند و بعد از انقلاب هم صیغه ای زحمت کشیدند !!!!!!!! درسته که حق و حقوقی ندارند این زنها از لحاظ ارث و میراث ولی از لحاظ احساس و مالکیت شوهر که صد درصد شریک شدند و میشن !!!!!!!!!!!!!

 • مجید

  زن مطلقه من بعد از کشتن همسر اولش و بیرون انداختن همسر دومش (یعنی من) از خانه بوسیله اوباش چاقوکش و خوابیدن با انها تا صبح و فراری دادن شوهر سومش ( البته نمازش هیچ وقت ترک نمیشود)... ای بابا به جای گیر دادن الکی انهم به مردان مظلوم امروزی بهتره بروید سراغ یک عده کفتار که بهشون میگن زن و جدا از اینکه رسما و همینطور غیر رسمی چهار تا چهار تا شوهر و رفیق عوض میکنند،، نابودی فرزندانشان حتی به اندازه جان یک مگس براشون ارزش نداره تعداد این به اصطلاح زنها خیلی زیاد شده و حقودانان و قضات و رسانه ها خبر ندارن که قضیه فراتر از نابودی خانواده است. من انشب مسلح بودم و انها را لخت در خانه خودم گیر انداختم میخواستند من را بکشند که اسلحه کشیدم و از خودم دفاع کردم البته اشتباه کردم که به ان نامرد و زن فاحشه ام رحم کردم. اره باباجون بروید و اگر راست میگید میلیونها زن شوهردار فاحشه هوسران را جمع کنید.

 • ناشناس

  در مورد صیغه کردن مردان متاهل که زندگی ها رو از هم پاشیدن نظری نداربد؟ شوهر منو زن صیغه ایش خواست معتاد کنه و بچه هامو بدبخت کنه منی که یه زن زن متعهد هستم چه گناهی کردم با دو بچه باید بسازم و بسوزم نه راه پس دارم نه پیش با یه مرد خائن که کارش شده صیغه

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار