گوناگون

مدارس تهران فردا سه شنبه ۲۸ آذر غیر حضوری شد

مدارس تهران فردا سه شنبه ۲۸ آذر غیر حضوری شد

پارسینه: معاون استاندار تهران نحوه فعالیت مدارس تهران برای فردا سه‌ شنبه را اعلام کرد.

به گزارش پارسینه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری تهران، میر محمد غراوی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران درباره تعطیلی مدارس تهران اظهار کرد: کودکستان‌ها و مدارس استثنایی در تمام مقاطع و غیرحضوری شدن مدارس ابتدایی استان تهران به جز شهرستان‌های رباط کریم، دماوند، فیروزکوه و بخش رودبارقصران در دو نوبت صبح و عصر فردا سه‌شنبه ۲۸ آذرماه تعطیل است.

وی افزود: با توجه به تشدید آلودگی هوا و در معرض خطر قرار گرفتن شهروندان، بر اساس تصمیم کمیته اضطرار آلودگی هوا استان و با توجه به نامه دانشگاه علوم پزشکی، کودکستان‌ها، مهد‌های کودک و مدارس استثنایی در کلیه مقاطع تحصیلی تعطیل و همچنین مدارس ابتدایی استان تهران به غیر از شهرستان‌های رباط کریم، دماوند، فیروزکوه و بخش رودبارقصران در دو نوبت صبح و عصر فردا سه‌شنبه ۲۸ آذرماه غیرحضوری و مجازی برگزار می‌شود.

معاون استاندار تهران ادامه داد: تردد شبانه تمام خودرو‌های گازوئیلی سنگین به استثنای میکسر‌های حمل بتن در محدوده کامیون ممنوع شهر تهران ممنوع می‌باشد.

غراوی تاکید کرد: طبق این مصوبات توصیه می‌شود گروه‌های حساس (کودکان، افراد سالمند، بیماران قلبی و تنفسی و زنان باردار) از تردد در فضای باز خودداری نمایند و از هرگونه فعالیت ورزشی اعم از انفرادی و همگانی در محیط باز خودداری شود.

وی گفت: پایگاه‌های سیار فوریت‌های پزشکی اعم از اورژانس و هلال احمر در مناطق پرتردد شهر، جانمایی گردند و شهرداری‌ها و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان، نسبت به جلوگیری از روشن ماندن اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌ها در پایانه‌های مسافربری، اقدام نماید.

معاون استاندار تهران عنوان کرد: سازمان صدا و سیما، رسانه‌ها و روابط عمومی کلیه دستگاه‌های اجرایی، نسبت به اطلاع رسانی لازم، توصیه‌ها و جلب همکاری و مشارکت عمومی در خصوص پرهیز از اقدامات منجر به آلودگی هوا، رعایت نکات بهداشتی ویژه شرایط اضطرار آلودگی هوا و کاهش استفاده از وسایل نقلیه شخصی و پرهیز از سفر‌های غیر ضروری و نظایر آن، اقدام کند.

وی تصریح کرد: استفاده از ماسک‌های مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توسط آحاد مردم و به ویژه گروه‌های حساس (کودکان، افراد سالمند، بیماران قلبی و تنفسی، زنان باردار و …)، شاغلین پلیس راهور و شهرداری‌ها و… که بیشترین مواجهه با آلودگی هوا و حضور در فضای باز دارند، ضرورت دارد.

معاون استاندار تهران با اعلام ممنوعیت فروش طرح ترافیک روزانه در روز سه شنبه ٢٨ آذرماه، گفت: پلیس راهور تهران بزرگ، نسبت به جلوگیری از تردد تمام موتور سیکلت‌ها، خودرو‌های دودزا و فاقد معاینه فنی و همچنین وسایل نقلیه دودزا دارای معاینه فنی، اقدامات لازم را به عمل آورد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار