گوناگون

راه اندازی مدارس وابسته به حوزه

راه اندازی مدارس وابسته به حوزه

پارسینه: ​نیکزاد، مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: راه اندازی مدارس وابسته به حوزه در دستور کار است و طلبه هایی که توانمندی لازم را دارند جذب شده اند که امیدواریم نقشی در ترویج بیشتر فرهنگ ایرانی-اسلامی داشته باشیم.

جماران نوشت: دبیر ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش با بیان اینکه قدرت ایمان بزرگترین پشتوانه و نجات بخش است، از راه اندازی مدارس وابسته به حوزه علمیه خبر داد.
حجت الاسلام حمید نیکزاد عصر روز دوشنبه در نشست قطب ۵ کشوری ستاد همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش در کرمان با بیان اینکه اگر از غزه نگوییم کم لطفی کرده ایم، گفت: امروز شاهد شکافی هستیم که بین آمریکا و کشورهای اروپایی حتی در دستگاه حاکمیتی اسرائیل ایجاد شده، جریانی که ابتدا از غرب شروع و دنبال شد و خوی درندگی اسرائیل را بیش از پیش نشان داد.
وی افزود: امروز شاهد هستیم که در بسیاری از کشورها تظاهرات و حضور مردمی در کف میدان اتفاق می افتد، نگاه غرب امروز با خدشه مواجه شده و نخبگان باید در این زمینه با راهبرد، شفاف سازی و روشنگری کنند.
دبیر ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش گفت: موجی که برای نیروهای مقاومت راه افتاده آنچه هست که رهبری و امام ایجاد کردند، قدرت ایمان نجات بخش است و بزرگ ترین پشتوانه نیروهای مقاومت است، در فرازی از دعای صحیفه سجادیه آمده "پناه به خدا از مظلومی که پناه و دفاعی ندارد" فرهنگ حمایت از مظلوم را باید در حد توان خود نهادینه کنیم.
حجت الاسلام نیکزاد اظهار کرد: ستاد همکاری های آموزش و پرورش و حوزه علمیه براساس مصوبه ۷۸۶ انقلاب فرهنگی و ابلاغ رئیس جمهور شکل گرفته، آیین نامه شورای همکاری کمیته ها ۲۰ سال هست ابلاغ شده و به تازگی تغییراتی کرده که به زودی ابلاغ می شود و تا قبل از ابلاغ، نظر همکاران برای ما بسیار مهم است.
وی با اشاره به اینکه نقش فرهنگی شورای استانی آموزش و پرورش کم رنگ است، بیان کرد: برای طرح امین هم باید دستورالعملی ابلاغ شود و نظر همکاران را برای بهبود کیفیت اجرای آن جمع آوری می کنیم.
مشاور وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: طرح پیوند «مسجد، مدرسه و منزل» هنوز توفیق لازم را کسب نکرده و یکی از مواردی است که وزیر آموزش و پرورش با جدیت پیگیر آن است، نقش دستگاه های بیرونی در این طرح جدی گرفته نشده و برای خود دانش آموز هم باید نقش تعریف شود، دانش آموز را باید به مسجد وصل کنیم.
حجت الاسلام نیکزاد گفت: راه اندازی مدارس وابسته به حوزه در دستور کار است و طلبه هایی که توانمندی لازم را دارند جذب شده اند که امیدواریم نقشی در ترویج بیشتر فرهنگ ایرانی-اسلامی داشته باشیم.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار