گوناگون

ضمانت حضور سربازان در بازار کار چیست؟

ضمانت حضور سربازان در بازار کار چیست؟

پارسینه: معاون اجرایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت:گذراندن دوره‌های مهارتی از سوی سربازان ضمانتی برای حضور در بازار کار است.

به گزارش ایسنا،امیر سرتیپ محمد محمودی از برگزاری مسابقات کشوری مهارت حرفه‌ای کارکنان وظیفه در اواخر سال جاری خبر داد و گفت: گواهینامه‌ای که در پایان دوره‌های مهارت‌آموزی سربازان از سوی سازمان فنی و حرفه‌ای صادر می‌شود، ضمانتی برای حضور این افراد در بازار کار و اشتغال است.

وی خاطرنشان کرد: در تعامل با سازمان فنی و حرفه‌ای و جمعیت هلال احمر و نیز قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح و با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، اولین دوره مرحله استانی مسابقات سراسری مهارت‌آموزی سربازان به صورت همزمان در استان تهران و ۱۶ استان کشور برگزار شد.

وی افزود: در مرحله یگانی این مسابقات که امسال از دوم تا بیستم آبان ماه با شعار «سربازان ماهر، پنجه‌های کارآمد، اشتغال مؤثر» برگزار شد؛ تعداد چهار هزار و ۲۱۵ نفر از سربازان یکان‌های تابعه ارتش در سراسر کشور در این مسابقات حضور یافتند که نهایتاً تعداد دو هزار و ۶۲۰ نفر از این مهارت‌آموزان به مرحله استانی راه یافتند.

معاون اجرایی ارتش ادامه داد: البته از تعداد نفراتی که در مرحله استانی شرکت کردند، ۸۲۵ نفر در سطح استان تهران با یکدیگر به رقابت پرداختند؛ بعد از این مرحله هم نفرات برگزیده به مرحله سازمانی نیروهای مسلح که شامل ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، وزارت دفاع و ستاد کل نیروهای مسلح می‌شود، راه پیدا می‌کنند.

وی با بیان این‌که «در مرحله سازمانی ۶۰ نفر از کارکنان وظیفه ارتش حضور خواهند داشت»، عنوان‌کرد: این مرحله در ایام الله دهه فجر امسال برگزار خواهد شد که برگزیدگان این مرحله نیز به مرحله کشوری راه خواهند یافت.

وی با اشاره به برگزاری این رقابت‌ها در ۱۵ رشته، گفت: مسابقات مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه با هدف ایجاد نشاط، شور و شعف در محیط خدمت سربازی، ایجاد اشتغال برای دوران پس از خدمت سربازی و کارآمدسازی و کارآمدی استانداردهای آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برگزار می‌شود و گواهینامه‌ای هم که در پایان دوره‌های مهارت‌آموزی از سوی سازمان فنی و حرفه‌ای صادر می‌شود، ضمانتی برای حضور این افراد در بازار کار و اشتعال خواهد بود.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار