گوناگون

چالش جدید جامعه ایران؛ گسترش رواج سیگار بین دختران

چالش جدید جامعه ایران؛ گسترش رواج سیگار بین دختران

پارسینه: متاسفانه این روزها کشیدن سیگار، در میان دختر و پسرهای کم سن و سال چنان رواج پیدا کرده و علنی شده که در هر کوی و برزن و محفل و مجلسی شاهد استعمال آن هستیم و معلوم نیست این گروه افراد با چه انگیزه‌ای، به کشیدن این ماده دخانی روی آورده‌اند.

به گزارش پارسینه و به نقل از روزنامه جام جم؛ رشد مصرف سیگار در میان زنان به ویژه دختران نوجوان و جوان نه تنها زنگ خطری برای سلامت و زندگی آنهاست بلکه هشداری به مسئولان و نهاد‌های ذی ربط است؛ چراکه اگر با این شرایط مقابله نشود آمار دخترانی که سیگار می‌کشند با پسران مصرف‌کننده برابر شده و جامعه و فرهنگ و اصالت ایرانی تحت تاثیر جوامع غربی متحمل آسیب‌های اجتماعی زیادی می‌شود.

دخترانی که نقش آن‌ها در آینده مادر شدن و تربیت فرزندان است، این روز‌ها در حال دود کردن جوانی و آینده خود هستند و این کارشان به نوعی باعث زشتی‌زدایی این عمل در جامعه شده و حتی به راحتی جرات انجام این کار جلوی خانواده خود را پیدا کرده‌اند.

نداشتن آگاهی کافی از مضرات سیگار، تبلیغات نادرست در فضای مجازی و حقیقی، ژست تمدن و استقلال‌طلبی، تظاهر به امروزی بودن و عقب نماندن از قافله روشنفکر‌ها، اشاعه الگوی سبک زندگی غربی از طریق رسانه‌ها، چشم و هم‌چشمی، عدم توانایی نه گفتن و حس کنجکاوی از جمله دلایل رشد مصرف سیگار در میان دختران نوجوان و جوان است، اما در این میان نمی‌توان نقش بسیاری از فیلم ها، سریال‌ها و همچنین مدل‌های مشهور و الگوپذیری این دختران از آن‌ها را انکار کرد.

البته این موضوع ناشی از عوارض توسعه هم می‌شود، توسعه صرفا با خود دستاورد نمی‌آورد بلکه آسیب‌هایی هم به همراه دارد که ایرانی و اسلامی نیست و ضد فرهنگی است و تهدیدکننده بنیان خانواده است.

چالش جدید جامعه ایران؛ گسترش رواج سیگار بین دختران

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار