گوناگون

تعطیلی کافه های اطراف این دانشگاه کلید می خورد

تعطیلی کافه های اطراف این دانشگاه کلید می خورد

پارسینه: یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: برای تعطیلی کافه‌های اطراف دانشگاه تهران باید به دادستانی نامه زده می‌شد. اطراف دانشگاه باید مرکز علم و دانش باشد.

حسن نوروزی درباره این‌که در فضای مجازی نامه‌ای منتسب به رئیس دانشگاه تهران خطاب به وزیر علوم زده شده است که در آن با اشاره به تقاضای رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس برای بسته شدن کافه‌های اطراف این دانشگاه جزییاتی در مورد اقدامات انجام شده مطرح شده است، گفت: این مورد را باید از دستگاه قضائی سوال کنید، مسئول امور امنیت قضایی، روانی و اجتماعی دادستان است، دادستان مدعی‌العموم است، نامه را باید به دادستان بنویسند و دادستان باید انجام وظیفه کند.
این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی تاکید کرد: اطراف دانشگاه باید دارای محیط امنی برای تحصیل باشد نه برای کسب و کارها. اطراف دانشگاه باید محیطی باشد که در آن توزیع کتاب و روزنامه صورت می‌گیرد. اطراف دانشگاه باید کتابخانه و نشست‌های علمی باشد، این‌ها ارزش دارد.
وی در پاسخ به این سوال که مگر وجود کافه در اطراف دانشگاه تهران به امنیت آن آسیب می‌زند، گفت: ما اعتقادمان این است که اطراف دانشگاه باید مثل همه کشورها مرکز تحصیل علم و دانش باشد.
نوروزی در پاسخ به این سوال که اگر این اعتقاد وجود دارد چرا مجوز ایجاد و کار به کافه‌ها داده شده است، گفت: ۱۰ بار دیگر هم بپرسید می‌گویم اطراف دانشگاه باید محل تحصیل علم و دانش باشد.
منبع: خبرگزاری ایلنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار