گوناگون

هلال احمر هشدار صادر کرد؛ ساکنان این ۲ استان مراقب باشند

هلال احمر هشدار صادر کرد؛ ساکنان این ۲ استان مراقب باشند

پارسینه: معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از آماده‌باش امدادگران این سازمان برای بارش شدید باران و وزش باد در دو استان شمالی خبر داد.

ایسنا نوشت: مرتضی مرادی‌پور با اشاره به هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی کشور گفت:‌ برابر پیش‌بینی انجام شده از سوی سازمان هواشناسی بارش شدید و رگباری باران و وزش شدید باد برای روز سه‌شنبه در استان مازنداران و نیمه غربی استان گلستان پیش‌بینی شده و این وضعیت در روز چهارشنبه در تمام استان گلستان وجود خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در همین راستا نیز سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، امدادگران سازمان در این دو استان را برای روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه به حالت آماده‌باش درآورده است، گفت: تجهیزات و امکانات لازم برای مواجهه با این پدیده و امدادرسانی به حوادث احتمالی نیز در اختیار امدادگران قرار گرفته است.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشورمان با بیان اینکه مردم نیز باید یکسری نکات را رعایت کنند، گفت: در همین راستا توصیه می‌شود که مردم از صعود به ارتفاعات و اسکان و استقرار در حاشیه رودها و مسیل‌ها خودداری کنند. در هنگام وزش باد نیز لازم است از تابلوهای تبلیغاتی و سازه‌های موقت، درختان کهنسال و فرسوده و ساختمان‌های نیمه‌کاره و در حال ساخت دوری کنند و به هیچ عنوان بر لبه پشت‌بام، بالکن و پرتگاه قرار نگیرند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار