گوناگون

ترفند جدید کلاهبرداری از زائران اربعین حسینی

ترفند جدید کلاهبرداری از زائران اربعین حسینی

پارسینه: رئیس پلیس فتا پایتخت از دستگیری متهمی خبر داد که با راه‌اندازی صفحه فیشینگ و ترفند«بسته اینترنتی رایگان ویژه اربعین» حساب شهروندان را خالی می‌کرد.

به گزارش پارسینه و به نقل از فارس؛ سرهنگ داود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتا تهران بزرگ از شناسایی و دستگیری عاملان راه اندازی صفحه فیشینگ با ترفند بسته‌های اینترنتی رایگان ویژه اربعین خبر داد.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ تصریح کرد: در پی مراجعه شخصی به پلیس فتا پایتخت مبنی بر برداشت غیر مجاز مبلغ دویست میلیون ریال از حساب بانکی‌اش توسط فرد یا افرادی ناشناس رسیدگی به این پرونده در دستور کار پلیس فتا پایتخت قرار گرفت.

شاکی در اظهاراتش اعلام کرد: جهت خرید بسته اینترنت در فضای مجازی مشغول جستجو بودم که با یک سایت مواجه شدم که به مناسبت ایام اربعین بسته‌های اینترنت ویژه رایگان داشتند که فقط با پرداخت هزارتومان فعال می‌شود که من هم بدون توجه به آدرس درگاه پرداخت و اطمینان از هویت گردانندگان آن سایت اقدام به خرید کردم و پس از وارد کردن اطلاعات محرمانه کارت بانکی با تراکنش ناموفق مواجه شدم و پس از چند لحظه تمام موجودی حسابم را از دست دادم.

سرهنگ معظمی گودرزی افزود: پس از اخذ اظهارات شاکی کارشناسان پلیس فتا اقدامات خود را آغاز کرده و متوجه شدند فردی تحت عنوان ارائه بسته‌های اینترنتی رایگان ویژه اربعین با پرداخت فقط هزارتومان جهت فعالسازی اینترنت و ایجاد یک درگاه جعلی پرداخت از کاربران فضای مجازی کلاهبرداری می‌کند که متخصصان سایبری پلیس فتا فرماندهی انتظامی تهران بزرگ پس از شناسایی مجرم در فضای مجازی اطلاعات هویتی متهم را به دست آورده و پس از تشریفات قضایی مجرم در یکی از مناطق جنوبی تهران بزرگ دستگیر و به همراه تجهیزات الکترونیک به پلیس فتا منتقل شد.

وی خاطرنشان کرد: این شیاد پس از انتقال به پلیس فتا پایتخت با مشاهده مستندات موجود در پرونده بزه انتسابی را پذیرفت و گفت با ایجاد سایت جعلی بسته‌های اینترنت رایگان در ایام اربعین، قربانیان خود را به سمت درگاه جعلی برده و با به دست آوردن اطلاعات حساب بانکی افراد نسبت به سرقت موجودی حساب آنان اقدام کردم.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد: پیامک رمز یکبار مصرف که حاوی اطلاعاتی از تراکنش شامل مبلغ، نوع تراکنش و ... را با خرید اینترنتی خود مطابقت دهند و به هیچ عنوان فریب تبلیغات اغوا کننده و دروغین خرید‌های آنلاین با قیمت‌های ارزان‌تر را نخورند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار