گوناگون

واژگونی دوباره اتوبوس اسکانیا در آزادراه قزوین-کرج با ۳ کشته و ۱۷ مصدوم

واژگونی دوباره اتوبوس اسکانیا در آزادراه قزوین-کرج با ۳ کشته و ۱۷ مصدوم

پارسینه: به فاصله ۱۰ روز از واژگونی اتوبوس اسکانیا در آزادراه قزوین-کرج شب گذشته باز هم این حادثه در حدفاصل بین عوارضی یک و ۲ این آزادراه رخ داد که باز هم ۳ مسافر کشته و ۱۷ مسافر مصدوم شدند.

قدیر موسی‌خانی رئیس سازمان آتش‌نشانی قزوین با بیان اینکه در ساعت 20:52 دوشنبه 15 خردادماه یک اتوبوس مسافربری اسکانیا در آزادراه قزوین-کرج چپ کرده است، اظهار داشت: این اتوبوس در فاصلی بین عوارضی یک و 2 آزادراه چپ شد که به خاطر چپ شدن این اتوبوس 3 نفر از مسافران در دم کشته شده و 17 نفر هم دچار مصدومیت شدند.

تسنیم نوشت: رئیس سازمان آتش‌نشانی قزوین با اشاره به میزان تلفات این سانحه واژگونی نشان می‌دهد، اضافه کرد: برآوردهای ابتدای نشان‌دهنده کشته شدن 3 نفر و مصدومیت 17 نفر از مسافران این اتوبوس بوده و آتش‌نشان ایستگاه شماره 5 شهرداری قزوین مسافران حبس‌شده در اتوبوس را خارج کرده و همکاران اورژانس مصدومان را به بیمارستان انتقال دادند.

موسی‌خانی ادامه داد: آتش‌نشانان پس از جابه‌جا کردن اتوبوس واژگون‌شده با جرتقیل و ایمن‌سازی محل حادثه مأموریتشان را به اتمام رساندند و عوامل پلیس راه هم مشغول بررسی و یافتن علت حادثه هستند.

سرهنگ فرهاد ذاکری‌منش رئیس پلیس راه استان قزوین هم درباره این حادثه گفت: درپی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی 110 مبنی بر واژگونی یک دستگاه اتوبوس مسافربری در باند شمالی آزادراه قزوین-کرج در ورودی شهر قزوین، بلافاصله عوامل امدادی و پلیس راه به محل اعزام شدند.

وی افزود: پس از حضور مأموران و در بررسی محل مشخص شد یک دستگاه اتوبوس مسافربری که از استان تهران عازم ابهر بوده، به دلیل نامعلومی واژگون شده است. متأسفانه این حادثه 3 کشته و 17 زخمی برجای گذاشت که مجروحان توسط عوامل امدادی به مراکز درمانی منتقل شده و اجساد متوفی تحویل عوامل بهشت فاطمه شد.

مرکز اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیریت حوادث استان قزوین هم اعلام کرد که 17 مصدوم این حادثه مرکز تروما و سوانح بیمارستان‌های شهید رجایی و تأمین اجتماعی قزوین انتقال یافته‌اند.

2 سانحه مشابه واژگونی اتوبوس‌های اسکانیا در فاصله 10 روز

به گزارش تسنیم، 10 روز قبل هم طی حادثه مشابهی یک دستگاه اتوبوس اسکانیا در آزادراه قزوین-کرج واژگون شد که در آن حادثه هم 2 نفر کشته و 29 نفر مصدوم شدند. بنابراین در طول 10 روز واژگونی اتوبوس‌های اسکانیا در قزوین منجر به مرگ 5 مسافر و مصدومیت 46 نفر شده است و به نظر می‌رسد باید موضوع ایمنی اتوبوس‌های اسکانیا و همچنین نقاط حادثه‌خیز آزادراه قزوین-کرج به صورت جدی تحت بررسی قرار گرفته و از بروز حوادث مشابه پیشگیری شود.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار