گوناگون

هشدار هواشناسی؛ طوفانی شدن دریای مازندران تا ساعاتی دیگر

هشدار هواشناسی؛ طوفانی شدن دریای مازندران تا ساعاتی دیگر

پارسینه: هواشناسی دریایی مازندران اعلام کرد که بر اساس تجزیه و تحلیل نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، دریای خزر از بعد از ظهر امروز یکشنبه ۱۳ فروردین مواج و طوفانی است.

بر اساس گزارش این مرکز بیشینه سرعت وزش باد در نزدیک سواحل استان در ساعات آینده تا ۹ متر بر ثانیه و همچنین بیشینه ارتفاع موج دریای مازندران هم در عصر امروز یکشنبه تا ۲.۲ متر برآورد می‌شود.

به نقل از ایرنا؛ هواشناسی مازندران با اشاره به این که در زمان حاضر موج دریای خزر کوتاه است می‌افزاید که با طوفانی شدن دریا از بعد از ظهر امروز که تا بامداد دوشنبه ادامه دارد، گردشگران از شنا و مسافرت‌های دریایی در این مدت در دریای مازندران به جد خودداری کنند.

جدول پیش‌بینی پنج روزه هواشناسی مازندران نشان می‌دهد که با خروج سامانه باشی از شامگاه شنبه، دمای هوا از امروز یکشنبه تا روز پنجشنبه افزایشی خواهد بود بگونه‌ای که میانیگین دمای هوا در طی این مدت در مناطق ساحلی و جلگه‌ای از ۱۳ تا ۱۶ درجه سانتی گراد بالای صفر در روز جاری با چند درجه افزایش در روز جمعه به ۱۸ تا ۲۳ درجه سانتی گراد بالای صفر می‌رسد و این افزایش دما در مناطق مرکزی و شرقی محسو‌تر است.
همچنین هوای مازندران از روز یکشنبه تا روز سه شنبه صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش نسبی دما، گاهی با افزایش ابر در ارتفاعات با بارش پراکنده باران همراه خواهد بود.

شرایط جوی مازندران در روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش تدریجی و محسوس دما و از اواخر روز پنجشنبه با افزایش ابر در ارتفاعات غربی با احتمال بارش پراکنده باران و در روز جمعه نیز نیمه ابری همراه با کاهش تدریجی دما در ساعات بعدازظهر و شب با افزایش ابر و احتمال بارش پراکنده باران پیش بینی شده است.
داده‌های دریافتی از ایستگاه‌های هواشناسی مازندران نشان می‌دهد که ساری با ثبت دمای ۱۹ و رینه لاریجان با پنج درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین مناطق مازندران در طی ۲۴ ساعت گذشته بودند.
دمای هوای شهر ساری مرکز مازندران نیز امروز در گرمترین ساعت به ۲۵ درجه سانتی‌گراد بالای صفر می‌رسد که این میزان در مقایسه با روز گذشته بیش از ۶ درجه افزایش را نشان می‌دهد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار