گوناگون

ورود سامانه بارشی به کشور

ورود سامانه بارشی به کشور

پارسینه: خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد، ایلام، لرستان، کرمانشاه و شمال غرب فارس از امروز بارش شدید باران خواهند داشت. در قزوین، البرز و تهران، مناطقی از استان‌های بوشهر، فارس، اصفهان و یزد هم رگبار باران پیش بینی می شود.

صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: یکشنبه با ورود سامانه بارشی به غرب کشور به تدریج در کل نوار غربی کشور، دامنه‌های جنوبی البرز واقع در قزوین، البرز و تهران، مناطقی از استان‌های بوشهر، فارس، اصفهان و یزد رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

به گفته وی، در خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد، ایلام، لرستان، کرمانشاه و شمال غرب فارس بارش شدت خواهد داشت.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با بیان اینکه در این مناطق رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید و در مناطق مستعد ریزش تگرگ انتظار می‌رود، ادامه داد: در ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات چهار محال و بختیاری و شرق لرستان بارش به صورت برف است. امروز در جنوب غرب، غرب کشور کاهش نسبی دما حدود ۵ تا ۷ درجه رخ می‌دهد.

ضیاییان همچنین این را هم ذکر کرد که دوشنبه این سامانه به جر استان سیستان و بلوچستان و شرق خراسان رضوی در سایر مناطق کشور فعال است و بارش در شمال خوزستان، ایلام، کرمانشاه و غرب کردستان شدت خواهد داشت.

وی با بیان اینکه سه‌شنبه نیز در کل کشور ابرناکی و بارش انتظار می‌رود اما به تدریج بعد از ظهر در نیمه غربی کشور مقدار بارندگی کاهش یافته و دما در این مناطق افزایش خواهد داشت، درباره شرایط جوی کشور در روز چهارشنبه توضیح داد: چهارشنبه فقط در نیمه شرقی استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان رگبار باران و وزش باد پیش بینی می‌شود. در مرکز و نوار شرقی کشور جوی آرام و پایدار همراه با روند افزایش نسبی دما حاکم می‌شود و این سامانه به تدریج از کشور خارج می‌شود. در دامنه‌های جنوبی البرز، سواحل دریای خزر و اردبیل افزایش موقتی دما همراه با وزش باد انتظار می‌رود. همچنین با عبور موج دیگری از شمال غرب کشور در مناطقی از استان‌های کردستان، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی افزایش ابر، رگبار پراکنده و وزش باد شدید رخ می‌دهد.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، پنجشنبه علاوه بر استان‌های واقع در شمال غرب با نفوذ جریانات شمالی به سواحل دریای خزر بارش در اردبیل، گیلان و مازندران نیز آغاز می‌شود و جمعه در گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و در ارتفاعات البرز بارش پیش بینی می‌شود.

وی افزود: بعد از ظهر یکشنبه و روز دوشنبه شمال و مرکز خلیج فارس و سه‌شنبه نیمه شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز مواج و متلاطم است.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا دوشنبه ( ۷ فروردین ) ابری و افزایش باد و رگبار باران و گاهی رعد و برق در شب نیمه ابری با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد و روز سه‌شنبه ( ۸ فروردین ) قسمتی ابری در بعضی ساعت‌ها نیمه ابری و افزایش باد و رگبار باران با حداقل دمای ۱۱ و حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز یکشنبه (۶ فروردین ) و فردا دوشنبه (۷ فروردین) بندرعباس با دمای ۲۹ و ۲۸ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای۱- و صفر درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار