گوناگون

ترافیک فوق سنگین در ورودی‌های شرقی پایتخت

ترافیک فوق سنگین در ورودی‌های شرقی پایتخت

پارسینه: فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران گفت: هم اکنون ترافیک فوق سنگین و پرحجم در ورودی‌های شرقی پایتخت وجود دارد و ممنوعیت تردد جنوب به شمال محور هراز لغو شده است.

ایرج کهریزی فرمانده پلیس‌راه ویژه شرق استان تهران در خصوص وضعیت ترافیکی محورهای هراز، فیروزکوه، امام رضا(ع) و بزرگراه حرم به حرم، اظهار کرد: عبور وسایل نقلیه از شمال به جنوب محور هراز سنگین و پرحجم درجریان است اما در برخی مناطق این محور با کندی تردد روبرو هستیم.

وی با بیان اینکه از ساعت ۱۵ الی ۲۰ محور هراز از جنوب به شمال مسدود شده بود، گفت: محور هراز از ساعت ۱۵ از رودهن به سمت شمال مسدود و تردد خودروها از آب‌اسک به سمت رودهن به صورت یکطرفه درآمد و ساعت ۲۰ این ممنوعیت تردد با تخلیه بار ترافیکی لغو شد.

کهریزی ابراز کرد: تردد وسایل نقلیه از شمال به جنوب محور فیروزکوه پرحجم و سنگین درجریان است و در برخی مناطق این محور مانند محدوده شهرهای گیلاوند، مهرآباد و گدوک با کندی عبور و مرور وسایل نقلیه روبرو هستیم.

فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران ادامه داد: به دلیل تداخل دو محور هراز و فیروزکوه در شرق استان تهران، تردد انواع وسایل نقلیه در ورودی های شرقی تهران مانند آزادراه تهران-پردیس، محور قدیم جاجرود سنگین و پرحجم و در ورودی یاسینی به دلیل تصادف زنجیره‌ای بیش از ۱۰ خودرو فوق سنگین و با پس‌زدگی بار ترافیکی همراه است.

وی با بیان اینکه حادثه منجر به فوتی طی ۲۴ ساعت گذشته در محورهای شرق استان رخ نداده، تاکید کرد: عبور و مرور وسایل نقلیه از دو دولاین رفت و برگشت محور امام رضا(ع) و بزرگراه حرم به حرم به دلیل حجم بالای بازگشت مسافران سنگین و پرحجم در جریان است و هم وطنان به مرور در حال عبور از این محورهای بزرگراهی هستند.

فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران با اشاره به حضور صددرصدی عوامل پلیس راه در سطح محورها، عنوان کرد: نیروهای پلیس راه با اماده باش کامل در مسیرهای مواصلاتی شرق استان حاضر بوده و نسبت به روانسازی ترافیک اقدام میکنند.

کهریزی، خاطرنشان کرد: هموطنان قبل از آغاز بازگشت از سفر وضعیت راه‌ها را از طریق سامانه ۱۴۱ اطلاعات راه‌ها پیگیری کرده و سپس وارد محورها شوند.

فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران ابراز کرد: رعایت مدیریت زمان سفر و موکول نکردن بازگشت از مسافرت به ساعات پایانی تعطیلات باعث کاهش بار ترافیکی و عدم ایجاد ترافیک‌های فوق سنگین میشود.

کهریزی با بیان اینکه بیشترین آمار تصادفات در ۲۰ کیلومتری مقاصد مسافران رخ میدهد، تاکیدکرد: هم وطنان میتوانند با رعایت کامل مقررات راهنمایی و رانندگی، عدم ارتکاب تخلفات حادثه ساز مانند سرعت، سبقت و انحراف به چپ، رعایت فاصله طولی مناسب نسبت به خودروهای جلویی، استراحت کافی قبل و در حین مسافرت، صبر و شکیبایی در هنگام رانندگی و با رعایت حقوق شهروندی سفری ایمن و بدون خطر را برای خود و دیگر هم‌وطنانمان رقم بزنند.

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار