گوناگون

با کوچک‌ترین قهوه‌خانه دنیا آشنا شوید+ عکس

با کوچک‌ترین قهوه‌خانه دنیا آشنا شوید+ عکس

پارسینه: در میان صدها مغازه و حجره اغذیه‌فروشی در بازار، قهوه‌خانه قدیمی‌ای هست که رنگ و لعاب دیگری دارد و نه‌تنها در بازار تهران، بلکه در کل تهران و ایران بی‌نظیر است. این قهوه‌خانه ۲متری که به قهوه‌خانه درویش معروف است، در راسته بازار زرگرها جا خوش کرده است.

با کوچک‌ترین قهوه‌خانه دنیا آشنا شوید. در این قهوه‌خانه می‌توانید بهترین و خوش‌طعم‌ترین چای را با بهترین کیفیت میل کنید، با حاج‌کاظم، صاحب کنونی قهوه‌خانه، که این مکان را از پدر خود به ارث برده است هم‌صحبت شوید، از دکوراسیون خاطره‌انگیز آن دیدن کنید، تا چای شما حاضر می‌شود یک دقیقه مطالعه کنید و در نهایت با بقیه پول خود به صندوق مولا که برای کمک به بچه‌های بهزیستی راه‌اندازی شده کمک کنید.

به نقل از همشهری آنلاین؛ کوچک‌ترین قهوه‌خانه دنیا در قلب بازار که با ترمه و شیشه‌های رنگی و منبت پوشیده شده، در سال ۱۲۹۷ توسط پدر حاج کاظم، حاج علی مبهوتیان، تاسیس و در نیمه دوم سال ۹۵ ثبت ملی شد. در این قهوه‌خانه، قهوه ترک و فوری و انواع چای سرو می‌شود، از چای نعناع، چای دارچین و چای زعفران گرفته تا چای معمولی و چای نبات. البته منوی این قهوه‌خانه با هر منویی که در عمرتان دیده‌اید متفاوت است، یعنی چایی در آن برای بعضی‌ها ۱۰۰ تومان، برای بعضی‌ها ۵۰۰ تومان، برای بعضی‌ها هم ۲۰۰۰ تومان است!

جالب است بدانید که کیفیت چایی در هر قیمتی کاملا یکسان است و تفاوت نمی‌کند! این به شما بر می‌گردد که می‌خواهید مبلغ بیشتری بپردازید تا صرف خیریه شود. صحبت از خیریه شد، بد نیست بدانید حاج علی درویش به رسم پهلوانی در گوشه قهوه‌خانه صندوق خیریه‌ای به نام مولا گذاشته تا افرادی که چای می‌خوردند باقی پول چای خود را در این صندوچه بیندازند. این پول پس از جمع آوری، به بچه‌های بهزیستی تعلق می‌گیرد.

با کوچک‌ترین قهوه‌خانه دنیا آشنا شوید+ عکس

با کوچک‌ترین قهوه‌خانه دنیا آشنا شوید+ عکس

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار