گوناگون

رابطه تنگاتنگ افسردگی و سلامت خواب

رابطه تنگاتنگ افسردگی و سلامت خواب

پارسینه: یک نظرسنجی جدید در مورد خواب و سلامت روان نشان داده است که بیش از ۹۰ درصد از بزرگسالانی که گزارش داده اند خواب خوبی دارند، علائم افسردگی نیز ندارند.

به نقل از هلث دی نیوز، بنیاد غیرانتفاعی ملی خواب آمریکا در نظرسنجی امسال خود بر تأثیر خواب بر سلامت روان به دلیل بحران فعلی سلامت روان در ایالات متحده تمرکز کرد.

«جان لوپوس»، مدیر عامل این بنیاد در بیانیه خبری خود، گفت: «ما مجبور شدم دوباره به ارتباط بین سلامت خواب و سلامت روان مانند افسردگی بپردازیم.»

نظرسنجی همچنین نشان داد که حدود ۶۵ درصد از بزرگسالانی که از تجربه خواب خود ناراضی بودند، سطح خفیف یا بیشتر از علائم افسردگی را داشتند.

کسانی که فقط دو شب در هفته مشکل در به خواب رفتن یا ماندن در خواب را داشتند، نسبت به کسانی که مشکل خواب نداشتند، سطوح بالاتری از علائم افسردگی داشتند.

حدود ۵۰ درصد از همه بزرگسالانی که کمتر از هفت تا نه ساعت توصیه شده در شب می‌خوابند، سطوح خفیف یا بیشتر از علائم افسردگی را تجربه کردند.

این بنیاد توصیه می‌کند اگر نمی‌توانید بخوابید و قبلاً برخی از اقدامات اولیه خواب سالم را انجام داده اید، با یک ارائه دهنده مراقبت‌های بهداشتی صحبت کنید./مهر

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار