گوناگون

هزینه نهایی حج تمتع ۱۴۰۲ مشخص شد

هزینه نهایی حج تمتع ۱۴۰۲ مشخص شد

پارسینه: اولویت‌های حج تمتع آینده در پنج گروه اعلام شده است که اولویت نخست برای افرادی است که در حج تمتع ۱۳۹۹ ثبت‌نام کرده و هزینه این سفر را پرداخت کرده‌اند، اما موفق به تشرف به این سفر معنوی نشده‌اند.

هزینه حج تمتع ۱۴۰۲ با صرفه‌جویی در برخی امور ۱۰۹ تا ۱۳۹ میلیون تومان است. البته این مبلغ برای افرادی که هزینه حج را در سال ۱۳۹۹ پرداخت کرده بودند، ۴۳ تا ۷۸ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

فرارو نوشت: نام‌نویسی حج تمتع ۱۴۰۲ از دهم اسفندماه آغاز شده است و بر اساس زمان‌بندیِ ثبت‌نام اولویت‌ها، در حال حاضر اولویت‌های اول و دوم امکان ثبت‌نام دارند.

اولویت‌های حج تمتع آینده در پنج گروه اعلام شده است که اولویت نخست برای افرادی است که در حج تمتع ۱۳۹۹ ثبت‌نام کرده و هزینه این سفر را پرداخت کرده‌اند، اما موفق به تشرف به این سفر معنوی نشده‌اند. اولویت دوم نیز به ودیعه‌گذاران تا پایان سال ۱۳۸۵ تعلق دارد که این دو گروه در حال حاضر می‌توانند با تکمیل اطلاعات خود در سامانه رزرو، اقدام به ثبت‌نام حج تمتع ۱۴۰۲ کنند.

اولویت‌های سوم (ودیعه‌گذاران تا ۳۱ فرودین ۱۳۸۶)، چهارم (ودیعه‌گذاران تا ۳۱ اردیبهشت ۱۳۸۶) و پنجم (ودیعه‌گذاران تا اول خرداد ۱۳۸۶) نیز به ترتیب از ۱۴، ۱۶ و ۱۸ اسفندماه می‌توانند برای تشرف به حج آینده نام‌نویسی کنند.

بر اساس اعلام سازمان حج و زیارت، اولویت‌های دوم تا پنجم حج تمتع آینده برای ثبت‌نام باید ۱۲۰ میلیون تومان به عنوان قسط اول بپردازند، اما نکته جالب اینجاست که هزینه نهایی حج تمتع برای افرادی که امسال اقدام به ثبت‌نام می‌کنند، با نرخ ارز ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومانی و صرفه‌جویی در برخی امور از ۱۰۹ تا ۱۳۹ میلیون تومان است؛ به طوری که اولویت‌های دوم تا پنجم باید این مبلغ را برای تشرف به حج تمتع ۱۴۰۲ پرداخت کنند.

البته با توجه به الزامی بودن پرداخت قسط اول به مبلغ ۱۲۰ میلیون تومان، مشخص نیست چرا فردی که قصد دارد کاروان ۱۰۹ میلیون تومانی را انتخاب کند، باید ۱۲۰ میلیون تومان در ابتدای امر بپردازد!

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار