گوناگون

زلزله تهران چقدر جدی است؟

زلزله تهران چقدر جدی است؟

پارسینه: سالها نوشتیم و گفتیم اجازه ندهید به ما دروغ درباره زلزله گفته شود حتی ریسک کرده و در برخی موارد تند هم شدیم شاید شهرداری و دیگر مسولان کشوری تکانی بخورند و با کارهای بی ارزش هزینه و توان و زمان مقابله با این پدیده شوم را تلف نکنند، اما!

فریبرز ناطقی‌الهی در یادداشتی نوشت: حال اوضاع ترکیه و سوریه را از نزدیک می بینید؟ آیا شما تحمل گرفتن دست طفل و دختر فوت شده اتان را زیر آور برای ساعت‌ها دارید؟
چقدر در این سی و اندی سال تلاش کردم فقط خدا می‌داند و فقط او ! آخر چرا ما که همه مطالب را گفتیم برنامه دادیم، ریز کردیم، زمانبندی کردیم ...

غصه خوردن راه عاقلان نیست و نگرانی و وحشت کار به جایی نمی برد بهتر است دست به دست هم حداقل در قسمت بلایا که با جان مردم رابطه دارد فارغ از دزدی و ثروت اندوزی و بخل و کینه و بی سوادی و جهل و حسادت،... کمک کنیم تا ریشه آسیب پذیری ها را به حداقل برسانیم، ما تحمل ضایعه ای به ابعاد ترکیه و سوریه که دهها مرتبه بدتر خواهد بود را نداریم !

با احترام ولی بسیار جدی، هر که در زلزله، مهندسی زلزله و مدیریت بحران در کشور تا امروز فعال بوده و است لطفا تغییر نمایند، مهمترین اقدام و اولویت در راستای کاهش اثرات زلزله در ایران همین بند اول است ، ببخشید این نتیجه مهم ٣٤ سال کار دو شیفته و دلسوزانه بنده ناچیز در امر زلزله و مدیریت بحران آن در ایران است. و اما بدانیم:

برادر عزیزی از من پرسیدند:
احتمال زلزله تهران چقدر جدی است ؟
عرض کردم:
همین لحظه می تواند رخ ده

ارسال نظر

 • ناشناس

  نزدیک و نزدیک تر میشه.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار