گوناگون

افراد مبتلا به میگرن خانه خود را چه رنگی کنند؟

افراد مبتلا به میگرن خانه خود را چه رنگی کنند؟

پارسینه: اگر جزو ۱ زن از هر ۵ زن یا ۱ مرد از هر ۱۵ مردی هستید که از میگرن رنج می‌برند، احتمالا با شروع حملات میگرن، از نخستین کار‌هایی که می‌کنید پناه بردن به یک اتاق تاریک است. در این مطلب درباره بهترین رنگهایی می‌خوانید که در تسکین حملات میگرن موثر هستند.

برای برخی افراد، حتی رنگ پرده‌ها برای تحریک شدن حملات میگرن کافیست. اگر به طور مکرر میگرن را تجربه می‌کنید، بدون شک باید فضای زندگی‌تان را با انتخاب رنگ‌های درست به فضایی آرامش‌بخش تبدیل کنید. برای شناسایی رنگ‌هایی که از نظر افراد مبتلا به میگرن بیشترین میزان اثربخشی در تسکین یا آرامش‌بخشی را دارند، با بیش از ۱۲۰۰ فرد مبتلا به میگرن مصاحبه شد.

به گزارش فرادید، نتایج بدست‌آمده به طرز شگفت‌آوری یک‌دست و هماهنگ بود. چهار رنگ برتری که این افراد انتخاب کردند خاکستری (۶۸ درصد)، سبز (۵۲ درصد)، سبزآبی تیره (۴۷ درصد) و آبی (۴۱ درصد) بود و رنگ قرمز تنها ۵ درصد آراء این افراد را به خود اختصاص داد. در این مطلب با توجه به این آمار، پالت رنگی را معرفی می‌کنیم که نه‌تنها آرامش‌بخش است، بلکه پتانسیل تسکین دادن به میگرن را هم دارد.


سبز‌های آرامش‌بخش

سبز‌های مات به فضا کیفیتی ملایم و آرامش‌بخش می‌دهند که یادآور آرامش طبیعت است، درست همان فضایی که برای تسکین دادن به میگرن به آن احتیاج دارید.


خاکستری‌های کمرنگ

خاکستری فقط آرامش‌بخش چشم نیست بلکه فضای اتاق را سبک‌تر و دلبازتر هم می‌کند. اگر فضای اتاق شما باز و جادار است، می‌توانید از سایه‌های تندتری مانند رنگ «سنگریزه‌های جلاداده‌شده» استفاده کنید یا اگر قصد رنگ کردن یک فضای دنج مثل اتاق‌خواب را دارید، رنگ سنگریزه‌های جلاداده‌شده را با سفید مایل به زرد، خاکستری یا کرم جفت کنید.


آبی آرامش‌بخش

آبی رنگ آرامش‌بخشی است که تداعی‌گر دریا و آسمان است، رنگی ایده‌آل برای تسکین میگرن ! این رنگ آبی به خوبی با رنگ‌های گرم خنثی هماهنگ می‌شود، مانند این تصویر که در آن، رنگ آبی آسمانی مات با رنگ خاکی (Brave Ground) اتاق پشتی جفت شده تا فضای اتاق را باز و دلپذیر کند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار