گوناگون

اسلام اجازه نمی‌دهد زنان بازیچه افراد مریض و طماع شوند

اسلام اجازه نمی‌دهد زنان بازیچه افراد مریض و طماع شوند

پارسینه: رئیس دیوان عالی کشور گفت: اسلام اجازه نمی‌دهد زنان بازیچه افراد مریض و طماع شوند؛ این در حالی است که دنیای غرب با ظاهرسازی و حرف‌های فریبنده زنان را وسیله‌ای برای اهداف بیمار خود قرار داده است.

به گزارش پارسینه به نقل از فارس، حجت الاسلام سید احمد مرتضوی مقدم رئیس دیوان عالی کشور در مراسمی که به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و گرامیداشت روز زن در دیوان عالی کشور برگزار شد، اظهار کرد: میلاد بابرکت حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها که قرین با میلاد امام خمینی (ره) است را به همه حاضرین و همکاران گرامی تبریک و تهنیت عرض می کنم.

وی با اشاره به سوره کوثر و شأن نزول این سوره از قرآن، گفت: پس از آنکه پسران پیامبر صلوات الله علیه و آله به نام‌های قاسم و عبدالله دار فانی را وداع گفته و رحلت کردند، دشمنان بسیار خوشحال شدند و در این میان عاص بن وائل (پدر عمروعاص) یکی از جاعلین پیامبر (ص) عنوان کرد که او (پیامبر ص) «ابتر» است و دیگر نسل و ادامه‌ای ندارد.

رئیس دیوان عالی کشور تصریح کرد: خداوند متعال، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها را به پیامبر اسلام عطا داشت و در کلام وحی بدان تصریح کرد که «إِنَّا أَعْطَیْنَاکَ الْکَوْثَرَ» ما به تو کوثر را که سرمنشأ همه خیرات است، عطا کردیم.

وی افزود: خداوند متعال فاطمه زهرا سلام الله علیها را زمانی به پیامبر (ص) عطا فرمود که زن در آن جامعه هیچ جایگاه و مقامی نداشت، آن حضرت از چنان جایگاهی برخوردار بود که پدرش رسول خدا در مقابل پای ایشان از جایش بلند می‌شد و حضرت علی (ع) در مقام حضرت فاطمه می فرمایند «فاطمه (ص) بهترین یار و کمک کار من در مسیر اطاعت الهی بود.»

حجت الاسلام مرتضوی مقدم گفت: در حال حاضر با گذشت صدها سال، مردم جایگاه حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها را گرامی می دارند، آن حضرت مادر همه ائمه طاهرین و حجتی برای همگان است.

وی با تاکید بر اینکه اسلام ارزش بسیاری برای مقام والای زن قائل شده است؛ گفت: در دوره‌ای هستیم که به ظاهر برای زنان آزادی طلب می‌کنند ولی در حقیقت زن در دنیای غرب برده و ابزاری بیش نیست.

رئیس دیوان عالی کشور با بیان اینکه حجاب محدودیت نیست و برای حفظ جایگاه واقعی و ارزش زنان است، اظهار کرد: زن گوهر گرانبهایی است که پوشیده بودنش، در همان حدودی که اسلام تعیین کرده، موجب کرامت و حفظ شخصیت و مقام بیشتر زنان می‌شود و آن‌ها را از تعرض افراد فرومایه و فاقد اخلاق مصون می‌دارد.

وی افزود: اسلام اجازه نمی‌دهد زنان بازیچه افراد مریض و طماع شوند؛ این در حالی است که دنیای غرب با ظاهرسازی و حرف‌های فریبنده زنان را وسیله‌ای برای اهداف بیمار خود قرار داده است.

حجت الاسلام مرتضوی مقدم ادامه داد: خداوند در قرآن می‌فرماید «انا خلقناکم من ذکر و انثی»؛ شما را از مرد و زن آفریدیم؛ بنابراین زنان نیز می‌توانند هم شانه مردان به جایگاه علمی و موفقیت‌های بزرگ اجتماعی دست یابند، اسلام جایگاه زن را باعظمت و بهترین کمک کار مردان در زندگی خصوصی و اجتماعی و دستیابی به اهداف عالیه اسلام می‌داند.

رئیس دیوان عالی کشور گفت: بانوان پرتلاشی در دیوان عالی کشور داریم و بنده به وجود چنین بانوانی در این مجموعه افتخار می‌کنم.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار