گوناگون

علائم ابتلا به اوتیسم از چند ماهگی قابل تشخیص است؟

علائم ابتلا به اوتیسم از چند ماهگی قابل تشخیص است؟

پارسینه: علائم ابتلا به اوتیسم از ۱۸ ماهگی قابل تشخیص و شامل موارد مختلفی ازجمله تغییر در لحن صداست.

موسسه تحقیقات اوتیسم توصیه می‌کند، اگرچه تشخیص این بیماری به پزشک نیاز دارد، اما والدین و مراقبان باید از علائم آن آگاه باشند. کودکان مبتلا به اوتیسم ممکن است علائم اجتماعی، ارتباطی و رفتاری مختلفی داشته باشند.

باشگاه خبرنگاران نوشت: به گفته این موسسه که مقر آن در کالیفرنیاست، این علائم می‌تواند شامل مشکل در برقراری ارتباط با افراد دیگر باشد که اغلب در اوایل کودکی آشکار می‌شود.

یک متخصص واجد شرایط قادر است هرگونه تاخیر در رشد گفتار و ارتباطات غیرکلامی را ارزیابی کند.علائم ابتلا به اوتیسم از ۱۸ ماهگی قابل تشخیص و شامل موارد مختلفی ازجمله تغییر در لحن صداست.

سرنخ دیگر می‌تواند لحن صدا باشد. به گفته این موسسه، برخی از افراد مبتلا به اوتیسم ممکن است در تنظیم یا تعدیل لحن صدای خود مشکل داشته باشند. آنان ممکن است خیلی بلند، خیلی آرام یا با صدایی یکنواخت صحبت کنند.

تماس چشمی ضعیف یا اجتناب از تماس چشمی، یکی دیگر از علائم رایج است. کودک مبتلا به اوتیسم همچنین ممکن است در تشخیص و استفاده از حالات چهره، حرکات فیزیکی و زبان بدن کلی مشکل داشته باشد.

رفتار‌های تکراری نشانه‌های رفتاری رایجی هستند که می‌تواند شامل چرخیدن یا تکان دادن دست‌ها و بازو‌ها یا گرفتن انگشتان در مقابل چشمانشان باشد.

کودکان مبتلا به اوتیسم ممکن است با اسباب‌بازی‌ها یا اشیاء دیگر به روش‌های غیر معمول بازی کنند؛ شامل چرخاندن مکرر کلید‌ها یا چرخاندن خستگی‌ناپذیر سکه‌ها باشد.

رفتار‌های تشریفاتی، مانند خوردن غذا‌های یکسان در هر وعده غذایی یا ناراحت شدن خیلی زود پس از هر تغییری در برنامه‌ها می‌تواند نشانه دیگری باشد.

برخی از افراد در طیف اوتیسم ممکن است با کوبیدن سر خود به دیوار، گاز گرفتن دست یا خاراندن پوست خود آسیب ببینند. این موسسه خاطرنشان کرد که رویکرد‌های پزشکی، حسی، تغذیه‌ای و رفتاری زیادی برای درمان این رفتار‌ها وجود دارد.اگر فرزند درگیر خودآزاری است، والدین باید فوراً با پزشک کودک خود صحبت کنند.

شرایط خاصی می‌تواند با اوتیسم ازجمله تشنج، حساسیت‌های حسی، اضطراب، اختلالات خواب و اختلالات گوارشی، متابولیک و سیستم ایمنی همراه شود.برای کمک به تشخیص اوتیسم و درمان رفتار‌ها و شرایط، همزمان با پزشک تماس بگیرید.

بزرگسالانی که این علائم را دارند نیز ممکن است مبتلا به اوتیسم تشخیص داده شوند که احتمالا به دلیل افزایش آگاهی و غربالگری است.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار