گوناگون

آلودگی هوا چند میلیارد دلار به کشور خسارت زد؟

آلودگی هوا چند میلیارد دلار به کشور خسارت زد؟

پارسینه: رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در سال ۱۴۰۰ در ۲۷ شهر آلوده کشور، حدود ۲۱ هزار مرگ‌ و میر منتسب به آلودگی هوا و ۱۱.۳ میلیارد دلار خسارت گزارش شده است.

آلودگی هوا چند میلیارد دلار به کشور خسارت زد؟ داریوش گل‌علیزاده در تبریز بر جایگاه و نقش آلایندگی‌های زیست محیطی و خسارات جبران ناپذیر آن بر سلامت و بهداشت جوامع تاکید و گفت: تک تک ما در قبال جامعه و محیط پیرامون خود مسئول هستیم و این مسئولیت‌پذیری در مباحث زیست محیطی باید از حساسیت بیشتری برخوردار باشد.

مهر نوشت: رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست، آماری به نقل از وزارت بهداشت اعلام و عنوان داشت: براساس داده‌های وزارت بهداشت سال گذشته ۲۱ هزار نفر (در ۲۷ شهر کشور با جمعیتی حدود ۳۵ میلیون نفر)، فوت کرده‌اند که گفته شده فوتشان منتسب به آلودگی هوا بوده و برآورد شده این تعداد مرگ و میر خسارت ۱۱.۳ میلیارد دلار برای کشور به دنبال داشته است.

وی صرفاً اطلاع از این آمار تکان دهنده را دلیلی برای تاکید بر برنامه‌های زیست محیطی دانست و اضافه کرد: تلاش در بهبود وضعیت محیط زیست و پایش هوا کار جمعی را می‌طلبد و محیط زیست هم براساس قانون ناظر بر حسن اجرای قوانین می‌باشد ولی تکالیفی نظیر تقویت پایش برعملکرد مراکز صنعتی و تردد بر مراکز معاینه فنی را نیز دارد و براساس ماده ۱۷ قانون هوای پاک، مسئولیت معاینه فنی موتورخانه‌ها نیز بر این سازمان داده شده که برای این منظور سامانه احتراقی با همکاری سازمان استاندارد تعریف شده که امیدواریم تمام این اقدامات منجر به کاهش آلودگی هوا بخصوص در کلانشهرها شود.

ارسال نظر

 • ناشناس

  مقصرگرانیها، آلودگی هوا ! بالاخره جبران خسارتهای میلیاردی آنهم درطول سال وطی سالهای متمادی کلی هزینه دربر دارد!

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار