گوناگون

شگرد خاص مرد شیاد در اینستاگرام/ به راحتی حسابتان خالی می‌شود!

شگرد خاص مرد شیاد در اینستاگرام/ به راحتی حسابتان خالی می‌شود!

پارسینه: رئیس پلیس فتای استان زنجان از شناسایی و دستگیری عامل دسترسی غیرمجاز به اکانت اینستاگرامی شهروند زنجانی خبر داد و گفت: کاربران فضای مجازی فریب پیام‌های دریافتی از صفحات جعلی و منتسب به آشنایان خود مبنی بر درخواست واریز وجه فوری را نخورند.

رکنا نوشت:سید احمد موسوی اظهار داشت: برابر شکایت یکی از شهروندان زنجانی مبنی دسترسی غیر مجاز به اکانت اینستاگرامی و درخواست وجه از دنبال کنندگان صفحه شخصی به بهانه مشکل مالی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا ی استان زنجان ادامه داد: پس از اخذ اظهارات شاکی و با بررسی‌های فنی و شگردهای خاص پلیسی متهم به‌ هویت معلوم در یکی از شهرستان‌های استان زنجان مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی قضایی‌، متهم به هویت معلوم دستگیر و به پلیس فتا استان زنجان انتقال داده شد.

وی گفت: در تحقیقات اولیه متهم منکر هر گونه بزه ارتکابی می‌شد، پس از مواجهه شدن با مستندات و مدارک جمع‌آوری شده از سوی کارشناسان پلیس فتا، ضمن اعتراف به عمل مجرمانه ارتکابی، انگیزه خودش را مالی بیان کرد.

موسوی در ادامه افزود: کاربران فضای مجازی دقت کنند در صورتی که حساب کاربری آنها مورد دسترسی غیرمجاز مجرمان قرار گرفت‌ برای پیشگیری از هرگونه سوء استفاده‌های احتمالی، در اولین فرصت از طریق تماس تلفنی یا ارسال پیامک موضوع را به دوستان و آشنایان خود اطلاع دهند.

رئیس پلیس فتای استان زنجان تاکید کرد: کاربران فضای مجازی فریب پیام‌های دریافتی از صفحات جعلی و منتسب به آشنایان خود مبنی بر درخواست واریز وجه فوری را نخورند و در صورت استفاده از پیام رسان‌ها، تنظیمات امنیتی را انجام دهند و به هیچ عنوان از برنامه‌های ناشناخته استفاده نکنند و برنامه‌های مورد نیاز خود را از منابع معتبر دانلود و نصب کنند.

وی خاطر نشان کرد: شهروندان توصیه‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت مواجهه با موارد مشکوک، موضوع را بلافاصله با کارشناسان مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا به شماره ۰۹۶۳۸۰ یا سایت پلیس فتا بخش گزارشات مردمی در میان بگذارند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار