گوناگون

رئیس پلیس تهران از دستگیری ۳ سارق دیگر اموال مسروقه بانک ملی خبر داد

رئیس پلیس تهران از دستگیری ۳ سارق دیگر اموال مسروقه بانک ملی خبر داد

پارسینه: ۳۱۲ نفر از سارقین، قاتلین، مجرمین جرایم مسلحانه، آدم ربایی و همچنین متجاوزین به عنف در چهارمین طرح کاشف دستگیر شدند.

تحریریه پارسینه- فاطمه حیدری: سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ در اجرای مرحله جدید طرح کاشف گفت: این طرح توسط پلیس آگاهی و پلیس امنیت اقتصادی به اجرا درآمد و در جریان آن ۳۱۲ نفر مجرمان شامل سارقان، جاعلان، قاتلان، متجاوزین به عنف و ... دستگیر شدند.

وی ادامه داد: در جریان اجرای این طرح ۶۱ باند منهدم شد که این باند‌ها شامل ۱۷ باند سرقت به عنف شامل گوشی‌قاپی و کیف قاپی، ۱۸ باند سرقت از منزل ۱۳ باند سرقت خودرو و موتورسیکلت و لوازم آن‌ها و پنج باند قتل آدم‌ربایی و تجاوز بودند. دستگیر شدگان تا این لحظه به ۱۷۵۷ اقدام مجرمانه اعتراف کرده‌اند.

به گفته فرمانده انتظامی تهران بزرگ در این مرحله از طرح ۱۰ قبضه کلت کمری نیز از مجرمان دستگیر شده کشف و ضبط شد.

رئیس پلیس پایتخت همچنین به جزئیات جدید از پرونده سرقت از بانک ملی اشاره کرد و گفت: سه نفر مجرم جدید از سارقان بانک ملی دستگیر شدند که هشت میلیارد از اموال مردم از آن‌ها توقیف شده است. این افراد اموال مسروقه را قبل از متواری شدن به بستگان و دوستان خود داده بودند.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات پلیس امنیت اقتصادی گفت: پلیس در اجرای این طرح بالغ بر ۳.۵ میلیارد از انواع کالای قاچاق را کشف کردند. همچنین بالغ بر ۵۰۶ هزار لیتر سوخت قاچاق نیز کشف شده و ۷۱ دستگاه خودرو از قاچاقچیان توقیف و ۲۲۴ متهم دستگیر شده اند.

رحیمی ادامه داد: پلیس در مبارزه با جرائم اقتصادی در سه مرحله ۴۰ متهم در حوزه سوداگری ارزی را دستگیر کردند و دو میلیون و ۸۷۴ هزار مورد از انواع و اقسام ارز‌های خارجی به ارزش ۳.۵ میلیارد کشف شده است. ۱۷ نفر از دلالان و معامله‌گران ارز فیزیکی و فردایی و ۱۱ نفر از سو استفاده‌کنندگان ارز مسافری با سو استفاده از کارت ملی افراد نیز دستگیر شدند. همچنین ۱۲ مورد دستگیری در زمینه اصناف مرتبط با خرید و فروش غیرمجاز ارز وجود داشته است.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار