گوناگون

هشدار زرد هواشناسی برای تهرانی‌ها؛ توصیه‌های مدیریت بحران در پی وقوع باد شدید و رگبار

هشدار زرد هواشناسی برای تهرانی‌ها؛ توصیه‌های مدیریت بحران در پی وقوع باد شدید و رگبار

پارسینه: اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در مناطق جنوب و غرب استان و بارش‌های رگباری در شمال تهران هشدار داد.

اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زردرنگ از وزش باد شدید و گرد و خاک و وزش باد شدید در مناطق جنوب و غرب و ایجاد گردو خاک از ظهر پنجشنبه(۳۱ شهریورماه) تا عصر جمعه( اول مهرماه) در مناطق جنوبی و غربی استان به ویژه شهرستان‌های اسلامشهر، بهارستان، پاکدشت، پیشوا، قدس، ری، شهریار، رباط کریم، قرچک، ملارد، ورامین خبر داد.

به نقل از ایسنا؛ بر اثر این مخاطره جوی ایجاد گردو خاک، کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی و قائم، آسیب به سازه‌های نیمه تمام و احتمال سقوط اجسام از ارتفاع دور از انتظار نیست بنابراین خودداری از تردد افراد دارای بیماری‌های تنفسی در محدوده خیزش گرد و خاک، عدم پرواز هواپیماهای سبک، استحکام سازه‌های کشاورزی به‌ویژه گلخانه‌ها پیش‌بینی می‌شود.

در ادامه این هشدار، اداره کل هواشناسی از رشد ابرهای همرفتی و بارش‌های رگباری به‌ویژه در ساعات عصر و اوایل شب از بعدازظهر چهارشنبه تا اواخر وقت پنجشنبه(۳۰ و ۳۱ شهریور) درمناطق شمال استان به‌ویژه ارتفاعات شمال شرق خبر داد.

در اثر این مخاطره جوی وقوع رگبار و رعد و برق و وزش تندبادهای موقتی دور از انتظار نیست.

این مخاطره جوی بارش‌های رگباری شدید در بعضی ساعات، وزش تندبادهای موقت، لغزندگی جاده‌های کوهستانی، اختلال در تردد جاده‌های کوهستانی، رخداد صاعقه و سیلابی شدن مسیل‌ها پیش‌بینی می‌شود.

اداره کل هواشناسی استان تهران برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی احتیاط در تردد جاده‌های کوهستانی، عدم صعود به ارتفاعات در هنگام صاعقه، عدم اتراق در حاشیه و بستر مسیل‌ها را توصیه می‌کند.

هشدار زردرنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار