گوناگون

تصاویر دیدنی استقبال از پراید ایرانی در عراق!

عصر خبر - در حالی که اختلاف قیمت کارخانه و بازار آزاد انواع خودروهای سواری در بازار پایتخت این روزها به 22 درصد رسیده و اکثر خودروسازان از تحویل به موقع محصولات خود ناتوان هستند گروه سایپا که تیراژ تولیدی آن بنابر آمارهای رسمی وزارت صنایع از ابتدای امسال تا پایان آبان ماه نزدیک به 52 درصد نسبت به سال قبل کاهش داشته است، همچنان به صادرات خودرو به عراق اصرار دارد.

به گزارش عصرخبر، اوایل امسال و در اردیبهشت ماه سایت شرکت سایپا از فروش 30 هزار دستگاه خودروی سایپا در عراق خبر داد در حالی که که جمع کل تولید سایپا در آبانماه امسال نزدیک به 19 هزار دستگاه بوده است!

به گزارش سایپانیوز، بیشتر مردم و مشتریان به خرید و استفاده از محصولات سایپا تمایل دارند و این باور در میان عموم مشتریان به وجود آمده که با توجه به قیمت اقتصادی این محصولات، کم مصرف بودن و سهولت تردد و جابجائی با آن در مناطق پر ترافیک, توانسته است که به فروش 30000 دستگاه از آن از اواخر سال 2010 میلادی دست یابد.

با این حال مقامات عراقی از توقف واردات خودروهای ساخت ایران از جمله پژو ، پژو روا و پراید به عراق از ابتدای سال جاری میلادی (2013) خبر داده بودند.

هم اکنون در عراق خودروی پراید ساخت ایران را به نام سایپا می شناسند. این خودرو به رغم داشتن نکات مثبت مانند قیمت ارزان قطعات و مصرف سوخت پایین اما به دلیل کیفیت و ایمنی پایین، با انتقادات بسیاری روبه رو شده است.سایپا در حالی مدعی استقبال از خودروهای این شرکت در عراق است، که چندی پیش اعلام شد وزارت بازرگانی عراق قصد دارد به زودی واردات انواع خودروهای ایرانی را به این کشور ممنوع کند.

عراق در حال حاضر تنها مقصد صادرات خودروی ایران به شمار می رود. به طوری که 99 درصد صادرات خودروی ایران به مقصد عراق انجام می شود و در صورت عملیاتی شدن تصمیم وزارت بازرگانی عراق، اصولا دیگر صادرات خودرویی باقی نخواهد ماند.

هم اکنون چیزی در مورد نوع و قیمت خودروها توسط گمرک اعلام نمیشود، اما آخرین بار در سال 1390 که آمارها به طور مشخص منتشر می شدند، مجله همشهری اقتصادی در مطلبی از صادرات خودروهای گران قیمت پیکاپ از جمله تولیدات گروه سایپا به ارزش 16 میلیون تومان خبر داد، این در حالی بود که قیمت این خودرو در زمان انتشار گزارش مزبور در داخل ایران 40 میلیون تومان بود.

گفتنی است، در ادامه تصاویر جالب و دیدنی از استقبال مردم عراق از پراید ایرانی را مشاهده می کنید.

نوشته روی شیشه : خیابان فقط برای من است


وارداتی از آمریکا
چرا از بین همه ماشین ها به تو گیر دادند؟اختصاصی، کوچکترین هامر (خودرو هامر)
خدایا این خودرو و سرنشینان آن را حفظ بفرما
اف - 16( اشاره به جنگنده اف - 16)
توی چیپس شانسی پیداش کردم ( از داخل لپ لپ پیداش کردم )نگران نباش بزرگ میشی کمد میشی
سایپا خستگی ها را به چالش می کشد


رها بود و "ماهر" (نام شخص) آن را جمع کرد
شماره مشغوله

اتوبوس ویژه 14 سرنشین
حجله علاوی (اسم شخص)
(خودرو) هامر بعد از رژیم گرفتن


ارسال نظر

 • ناشناس

  پرایدو

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار