گوناگون

صدور کارت ملی هوشمند برای ایرانیان خارج از کشور

صدور کارت ملی هوشمند برای ایرانیان خارج از کشور

پارسینه: مدیرکل شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور از صدور کارت ملی هوشمند برای ایرانیان خارج از کشور در سه نمایندگی کشورمان در کوالالامپور، فرانکفورت و وین خبر داد و گفت: در مرحله دوم ۲۰ نمایندگی دیگر از این خدمت برخوردار می شوند.

«رضا عامری» مدیرکل شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور از صدور کارت ملی هوشمند برای ایرانیان خارج از کشور خبر داد و اعلام کرد: این طرح با همکاری سازمان ثبت احوال و وزارت امور خارجه پیگیری و در مرحله نخست در سه نمایندگی کشورمان در کوالالامپور، فرانکفورت و وین به عنوان نمونه اجرا شد.

وی افزود: با اخذ درخواست صدور کارت ملی هوشمند هموطنان در این سه نمایندگی و ارسال برخط اطلاعات متقاضیان به تهران و صدور و ارسال کارت در کمتر از یک ماه، خدمت جدیدی به خدمات دولت جمهوری اسلامی ایران به ایرانیان خارج از کشور اضافه شد.

مدیرکل شورای عالی امور ایرانیان وزارت امور خارجه اضافه کرد: ۱۳۰ قطعه اولین دسته از کارت‌های هوشمند ملی ایرانیان مقیم خارج از کشور پس از چاپ در تهران روز گذشته به مقاصد فرانکفورت، وین و کوالالامپور ارسال شد. در مرحله دوم ۲۰ نمایندگی دیگر کشورمان که جمعیت بیشتری از هموطنان در حوزه ماموریت آن‌ها زندگی می‌کنند از این خدمت برخوردار می‌شوند و متقاضیان می‌توانند با ثبت درخواست کارت ملی هوشمند خود را در خارج دریافت کنند.

صدور کارت ملی هوشمند برای ایرانیان خارج از کشور

عامری اخیرا از سوی حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه بعنوان مدیرکل شورای عالی امور ایرانیان منصوب شده است.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار